Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wiosenne porządki trwają w najlepsze, a działkowcy mają problem z gałęziami

Na Warmii i Mazurach znajduje się 166 rodzinnych ogrodów działkowych. Olsztynianie mają do dyspozycji ponad dwa tysiące działek w 42 ogrodach. Nie tylko w Olsztynie, ale także między innymi w Miodówku i Na Wójtowej Roli – jeden z największych ogrodów w kraju. Dziś w Bliższych spotkaniach o wiosennych porządkach, także na terenie ogrodów działkowych.

Czesław Wojsław –Prezes Okręgowego Zarządu Warmińsko-Mazurskiego Polskiego Związku Działkowców w Olsztynie był gościem Izabeli Malewskiej.

I. Malewska: Można już wziąć się za porządki na terenie ogrodów działkowych?

Cz. Wojsław: Tak. Widać, że działkowcy pracują szczególnie przy podcinaniu, skracaniu, upiększaniu drzew i krzewów. Jest obecnie problem z gałęziami, bo zgodnie z nowymi przepisami nie wolno palić na ogrodach działkowych.

I. Malewska: A jaka kara grozi tym, którzy ten zapis złamią?

Cz. Wojsław: Sprawa gałęzi jest rzeczywiście problemem na działkach. Dotychczas można było je spalać. Dzisiaj przepisy unijne i przepisy naszego związku nie pozwalają na to. Gałęzie należy rozdrabniać i kompostować. Działkowcy, którzy łamią przepisy mogą być ukarani mandatem do tysiąca złotych przez straż miejską lub policję.

A co to jest kalendarz biodynamiczny? Posłuchajcie Państwo całości.

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w porządki
Wielkie porządki nad brzegami rzek i jezior

Papiery, folie i plastikowe butelki przy brzegach jezior i rzek - taki widok towarzyszy codziennym spacerom mieszkańców Warmii i Mazur. Coraz więcej osób spędza czas na...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV