Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Witold Wróblewski i Jerzy Wilk w drugiej turze wyborów na prezydenta Elbląga

Urzędujący prezydent Elbląga Witold Wróblewski (własny komitet wyborczy) i poseł Jerzy Wilk (Prawo i Sprawiedliwość) zmierzą się w drugiej turze wyborów prezydenta tego miasta – wynika z oficjalnych danych opublikowanych przez Państwową Komisję Wyborczą.

W niedzielnych wyborach na prezydenta Elbląga najlepszy wynik uzyskał Witold Wróblewski (KWW Witolda Wróblewskiego) – 48,78 %. Wyprzedził on Jerzego Wilka (KW PiS) – 28,69 % ważnych głosów. Ci dwaj kandydaci przeszli do II tury wyborów – podała na swojej stronie PKW.

Witold Wróblewski za pośrednictwem mediów podziękował elblążanom za dobrą frekwencję w wyborach oraz za głosy poparcia.

00:00 / 00:00

Kolejne wyniki uzyskali: Michał Missan (Koalicja Obywatelska) – 19,32 %, Stefan Rembelski (KWW Kukiz’15) – 3,21 % ważnych głosów.Frekwencja wyniosła 47,55 %.Startujący z własnego komitetu wyborczego Wróblewski jest prezydentem Elbląga od 2014 r. Należy do PSL, jego kandydaturę w kampanii wyborczej poparła macierzysta partia i SLD.

Wilk był prezydentem Elbląga przez półtora roku, w latach 2013-2014. Objął wówczas ten urząd po zwycięstwie w przedterminowych wyborach, ogłoszonych po odwołaniu w referendum poprzednich władz miasta z PO. W wyborach parlamentarnych w 2015 r. uzyskał mandat poselski z list PiS.

Przed czterema laty w I turze wyborów prezydenta Elbląga Wilk otrzymał 37,25 % a Wróblewski 31,01 % głosów. W drugiej turze Wróblewskiego (kandydującego wówczas z własnego komitetu z poparciem PO i PSL) poparło 55,23 %, a kandydata PiS – 44,77 % głosujących.

 

Źródło: PAP/J. Salmonowicz
Redakcja: A. Dybcio

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wybory, prezydent, Jerzy Wilk
„Koalicja Obywatelska niewiele zyskała na tym, że startowała w tej formule”

Wybory personalne najbardziej motywują wyborców – mówił na antenie Radia Olsztyn dr Krzysztof Żęgota z Instytut Nauk Politycznych UWM. K. Kaszubski: Panie doktorze, wysoka frekwencja 52,15....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV