Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Witold Wróblewski ws. zarzutów o elbląski wiadukt: Ta bzdura powstała na potrzeby kampanii wyborczej

Wiadukt na Zatorze już otwarty. Fot. A. Pastuszka

Niedawno w Elblągu oddano do użytku wiadukt nad torami kolejowymi, łączący centrum miasta z dzielnicą Zatorze. W niektórych mediach pojawiły się sugestie, że w trakcie budowy popełniono wiele błędów oraz podważono jakość materiałów użytych do realizacji inwestycji.

Do tych zarzutów odniósł się prezydent Elbląga Witold Wróblewski, który stwierdził, że te zarzuty to bzdura wpisująca się w trwającą kampanię przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi. Zapewnił, że wiadukt jest całkowicie bezpieczny, co potwierdził Powiatowy Inspektor Budowlany.

00:00 / 00:00

Oddany do użytku 6 października wiadukt ma dopuszczalne obciążenie do 50 ton. W czasie prób obciążeniowych na wiadukt wjechały załadowane ciężarówki o łącznej wadze 168 ton.

Nowy wiadukt ułatwi dojazd do Zatorza, dzięki wyeliminowaniu uciążliwego przejazdu przez tory kolejowe z często zamykanymi szlabanami.

 

Autor: J. Salmonowicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wiadukt, Witold Wróblewski, wybory samorządowe
Mirosław Pampuch: Ustawa antyszczepionkowa wyrządza wiele szkód

Nie wszystkie projekty obywatelskie powinny być procedowane w Sejmie. Przykładem jest poparcie ustawy antyszczepionkowej. Wyrządza bardzo wiele szkód – komentował w Porannych pytaniach Mirosław Pampuch, warmińsko-mazurski...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV