Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wizyta Jarosława Kaczyńskiego, konwencje programowe i nagroda „Człowieka roku” dla premiera Morawieckiego. Posłuchaj audycji

Gospodarzem audycji publicystycznej My, Wy, Oni był Krzysztof Kaszubski. Z zaproszenia do studia skorzystali:

    • Michał Wojciechowski – Kukiz’15
    • Sylwia Jaskulska – Polskie Stronnictwo Ludowe
    • Marcin Kuchciński – Platforma Obywatelska
    • Dariusz Rudnik – Prawo i Sprawiedliwość

1. Jarosław Kaczyński w Olsztynie i Elblągu. Propozycje Prawa i Sprawiedliwości dla mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego.

„Sto obwodnic” to nowe hasło wyborcze PiS zapowiedziane przez prezesa. Jarosław Kaczyński powiedział, że Polska dziś jest „pełnoprawnym członkiem NATO” . Prezes Prawa i Sprawiedliwości  poruszył między innymi temat bezpieczeństwa kraju. Jego zdaniem to „szczególnie istotna” kwestia w regionie graniczącym z Federacją Rosyjską.

Prezes Kaczyński zapowiedział, że Warmia i Mazury zostaną objęte polityką zrównoważonego rozwoju, czyli odejściem od tego, co stanowiło przejaw postkomunizmu. Zapewnił, że przekop Mierzei Wiślanej powstanie.

2. Konwencje programowe Prawa i Sprawiedliwości, Koalicji Obywatelskiej oraz PSL-Koalicji Polskiej.

3. Forum Ekonomiczne w Krynicy. Premier Mateusz Morawiecki „Człowiekiem Roku”.

Premier Mateusz Morawiecki otrzymał nagrodę Człowieka Roku XXIX Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju. Nazwisko laureata ogłoszono podczas wieczornej gali, wieńczącej drugi dzień krynickiego forum. Jak mówił w laudacji pomysłodawca i organizator krynickiego forum Zygmunt Berdychowski, premier przeniósł z biznesu do polityki m.in. sprawność, efektywność zarządzania i umiejętność kierowania dużymi zespołami ludźmi.

Posłuchaj audycji My, Wy, Oni

00:00 / 00:00

Michał Wojciechowski (Kukiz’15) i Sylwia Jaskulska (PSL)

Dariusz Rudnik (PiS) i Marcin Kuchciński (PO)

Przeczytaj poprzedni wpis:
Kolejny samorząd skorzysta z dofinansowania na remont dróg. Ponad 12 mln trafiło do gminy Stawiguda

Gmina Stawiguda jest kolejną w województwie, która skorzysta z Funduszu Dróg Samorządowych. W sumie 11 ulic i dróg w gminie zostanie wyremontowanych. Do rozpoczęcia procedur przetargowych...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV