Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Waszyngtonie

Fot. Jakub Szymczuk / KPRP

Para prezydencka składa oficjalną wizytę w Waszyngtonie. Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda spotkają się w Białym Domu z prezydentem USA Donaldem Trumpem i jego małżonką Melanią Trump.

Andrzej Duda będzie rozmawiał z amerykańskim przywódcą m.in. o zwiększeniu obecności wojsk amerykańskich w Polsce.

Powitanie rozpocznie się o godz. 18.00 polskiego czasu. Następnie w Gabinecie Owalnym odbędą się rozmowy, później zaplanowano rozmowy delegacji.

Po godz. 20. prezydenci Polski i USA spotkają się z dziennikarzami, a wieczorem odbędzie się przyjęcie wydawane przez prezydenta Trumpa .

Szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski poinformował, że zakończono rozmowy między Polską i USA na temat zwiększenia amerykańskiej obecności militarnej w Polsce. Wskazywał, że rozmowy były prowadzone głównie przez MON i Pentagon, przy współpracy ekspertów i przedstawicieli prezydentów obu krajów. – Te rozmowy uległy przyspieszeniu w wyniku woli politycznej obu prezydentów – podkreślił.

Para prezydencka gościła już w Białym Domu we wrześniu 2018 r.

Redakcja: K. Ośko za prezydent.pl

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w prezydent, Andrzej Duda
Wybitny filozof i autor przełomowej pracy „Kultura jest ważna” odznaczony przez prezydenta RP

Roger Scruton, angielski filozof i pisarz, który we wtorek został odznaczony przez prezydenta Andrzeja Dudę Orderem Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej, jest jednym z najbardziej znanych współczesnych myślicieli...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV