Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wjechali w płot podczas ucieczki przed radiowozem. Dwaj złodzieje zatrzymani

Zatrzymany jeden z braci, fot. KPP Nidzica

Dwaj bracia z Olsztyna najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. 22-latek poszukiwany był listem gończym i będzie odpowiadał za kradzież rozbójniczą oraz niezatrzymanie się do kontroli policyjnej. Jego młodszy o 3 lata brat odpowie za kradzież i wywieranie za pomocą groźby wpływu na uczestników postępowania.

W miniony poniedziałek  o godz. 20:00 oficer dyżurny nidzickiej policji odebrał zgłoszenie od właściciela audi, z którego właśnie złodzieje odkręcają koła. Chciał ich powstrzymać, ale został uderzony kluczem w nogę.

Złodzieje widząc nadjeżdżający radiowóz, wsiedli do bmw i uciekali  w kierunku Działdowa. Kierowca  nie reagował na sygnały do zatrzymania. Oficer dyżurny wysłał w tę okolicę kolejne radiowozy. Policjanci jechali za uciekającym samochodem z włączoną sygnalizacją świetlną i dźwiękową, jednak kierowca nadal nie reagował na sygnały.

W Lipówku w gminie Działdowo, 22-latek uderzył w przydrożne ogrodzenie. Osoby z bmw zostały zatrzymane i doprowadzone do komendy w Nidzicy.

Okazało się, że kierowca jest poszukiwany listem gończym przez sąd w Olsztynie, miał  do odbycia karę jednego roku pozbawienia wolności.

Obaj bracia usłyszeli zarzuty, 19-latek – zarzut kradzieży i wywierania groźbą wpływu na uczestników postępowania, a 22-latek zarzut kradzieży rozbójniczej i niezatrzymanie się do kontroli drogowej.

Na podstawie zgromadzonego materiału prokurator wystąpił z wnioskiem do sądu o tymczasowy areszt.  Nidzicki sąd przychylił się do niego i wydał postanowienie o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci 3-miesięcznego aresztu. Jeszcze tego samego dnia bracia trafili do oddzielnych cel w areszcie śledczym.

Uderzył w ogrodzenie

Uderzył w ogrodzenie

Źródło: KPP Nidzica
Redakcja: A.Socha

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w złodzieje
Znaleźli kartę bankomatową i wydali wszystkie pieniądze. Potem ją spalili

Trzech mężczyzn przez kilka dni korzystało ze znalezionej karty bankomatowej. Jej utratę zgłosiła mieszkanka miasta, która poinformowała zgłaszając sprawę policjantom, że ktoś dokonuje płatności zbliżeniowych. Po...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV