Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wkrótce do obwodu kaliningradzkiego wjedziemy za darmo. Rosja wprowadza bezpłatne wizy turystyczne

Kaliningrad – stolica rosyjskiego obwodu kaliningradzkiego. Fot. fotolia.pl

Od 1 lipca przyznawane będą bezpłatne pozwolenia na wjazd do obwodu kaliningradzkiego – poinformowało regionalne centrum turystyczne obwodu kaliningradzkiego.

Dla przybywających przygotowano wizę turystyczną jedynie w formie elektronicznej. Zainteresowana osoba będzie musiała wypełnić wniosek na stronie internetowej MSZ Federacji Rosyjskiej.

Po weryfikacji wniosku, dane zostaną przesłane do punktów kontroli granicznej. Wnioskujący otrzyma informację o przyznaniu pozwolenia najpóźniej w ciągu czterech dni od daty złożenia formularza. Informacja pojawi się na portalu internetowym. Proszący o wizę obcokrajowcy otrzymają numer identyfikacyjny, który trzeba będzie pokazać razem z dokumentem potwierdzającym tożsamość podczas przekraczania granicy.

W przepisach można znaleźć przypomnienie, iż osoby wjeżdżające do obwodu kaliningradzkiego powinny posiadać pozwolenie medyczne oraz bilety podróży powrotnej z Rosji. Dopuszczalne jest również potwierdzenie ich nabycia. Ten ostatni warunek jest konieczny przy podróżowaniu transportem morskim lub lotniczym. Przybywający autem, rowerem lub pieszo oczywiście nie są zobligowani do posiadania biletów.

Wiza obowiązywać będzie przez 30 dni, zaś w obwodzie kaliningradzkim będzie można pozostać przez 8 dni. Pozwolenie jest bezpłatne i nie wymaga opłat konsularnych.

Nowe przepisy będą obowiązywać dla obywateli pięćdziesięciu państw, w tym Polski i Litwy.

 

Źródło: przegladbaltycki.pl
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w obwód kalingradzki, MSZ
Michał Wypij: Rozwój gier video w Polsce to szansa na budowanie silnej gospodarki

Trwa ogólnopolska akcja "Programuj.gov.pl". Zdaniem gościa Porannych Pytań Polskiego Radia Olsztyn Michała Wypija, szefa Polski Razem na Warmii i Mazurach oraz doradcy ministra nauki i szkolnictwa...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV