Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Władze Giżycka rozdają za darmo komputery

Giżycko walczy z wykluczeniem cyfrowym, bo wciąż bardzo wielu osób nie stać na własny komputer z dostępem do sieci.

Władze Giżycka na Mazurach doszły do wniosku, że internet jest bardzo potrzebny we współczesnym świecie, co potwierdzają również mieszkańcy. Dlatego miastu udało się pozyskać prawie 3 miliony złotych z funduszy unijnych. Dzięki temu 350 rodzin otrzyma komputery. Oprócz sprzętu dostaną też – na 5 lat – bezpłatny dostęp do internetu oraz zostaną przeszkolone, by móc z niego korzystać.

Czy komputery podłączone do sieci to fanaberia, czy konieczność sprawdzał Andrzej Piedziewicz.

00:00 / 00:00

Nie tylko w Giżycku wielu osób nie stać na własny komputer z dostępem do internetu. Stąd wciąż duża popularność publicznych punktów dostępu, jak choćby olsztyńskiej biblioteki Planeta 11. Jej kierownik Jacek Smółka twierdzi, że wprawdzie stanowiska z dostępem do sieci nie są aż tak oblegane, jak kilka lat temu, jednak wciąż są na nie chętni.

Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że w całej Polsce wciąż prawie 1/3 rodzin nie ma w domu dostępu do sieci. (apiedz/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Giżycko, internet, komputer
Komputer dla każdego – Program poranny Radia Olsztyn we wtorek, po godzinie 7.

Ile spraw można codziennie załatwić dzięki internetowi, wiedzą tylko ci, którzy mają komputer. A co mają zrobić pozostali? Cyfrowe wykluczenie to nie tylko brak rozrywki, lecz...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV