Strona główna Radio Olsztyn
Olsztyn
DZIŚ: -1 °C pogoda dziś
JUTRO: -1 °C pogoda jutro
IMIENINY: Antoniego, Henryki, Mariana
EUR: 4.1739 CHF: 3.5398
USD: 3.4109 GBP: 4.7051
Logowanie
 

Władze gminy Tolkmicko wprowadzają oszczędności

Ratusz w Tolkmicku, fot. urząd miasta

Wcześniej Regionalna Izba Obrachunkowa nie zatwierdziła budżetu gminy Tolkmicko, później programu naprawczego, a ostatecznie sama przygotowała budżet.

Burmistrz liczył na kredyt w wysokości 2 milionów złotych. Kredytu nie ma i teraz trzeba znaleźć potrzebne pieniądze. Będziemy szukali wszystkich możliwości oszczędzania – zapewnia burmistrz Tolkmicka Andrzej Lemanowicz.

00:00 / 00:00

Oszczędności mają dotyczyć także oświaty. Już wiadomo, że o 40% zmniejszony zostanie budżet np. miejsko-gminnego ośrodka kultury. Wiele wskazuje na to, że nie obejdzie się tam bez zwolnień.

Na temat oszczędności debatowali radni, którzy musieli dokonać wewnętrznych przesunięć w budżecie przygotowanym przez RIO. Pojawiły się propozycje, że obniżą oni swoje diety, jeśli obniżone zostaną pensje urzędników i burmistrzów. Wiceburmistrz Józef Zamojcin powiedział, że już w styczniu obniżył swoją pensję o 500 złotych.

 

(mdetm/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Tolkmicko
Budżet Tolkmicka zależy od Regionalnej Izby Obrachunkowej

Nie gmina, ale Regionalna Izba Obrachunkowa przygotowuje budżet Tolkmicka. Wcześniej RIO odrzuciła, przygotowany przez władze Tolkmicka, program naprawczy. Izba nie zgodziła się na to, aby gmina...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV