Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Włamywali się do maszyn budowlanych i kradli z nich paliwo. Policja złapała złodziei

Fot. Pixabay.com

W powiecie braniewskim od kilku miesięcy nieznani sprawcy włamywali się do maszyn budowlanych i kradli z  paliwo. W końcu wpadli w ręce braniewskich policjantów.

Pod koniec czerwca funkcjonariusze wytypowali miejsce, w którym może dojść do kolejnego włamania. Chwilę po północy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku 17-latka, który próbował dostać się do koparki. Policjanci wiedzieli, że nie działał sam. Po kilku godzinach od zdarzenia zatrzymali jego 41-letniego wspólnika. Policjanci, badając wnikliwie sprawę ustalili jednak, że włamań, za które odpowiedzialni są mężczyźni jest znacznie więcej. Kryminalni potwierdzili, że 41-latek i 17-latek przestępczą działalność rozpoczęli w styczniu 2018 roku.

– relacjonowała młodszy aspirant Jolanta Sorkowicz z braniewskiej policji.

Poszkodowani oszacowali straty na ponad 30 tysięcy złotych. 41-latek usłyszał aż 46 zarzutów, a jego 17-letni wspólnik – 18.  Teraz amatorom darmowego paliwa grozi do 10 lat więzienia.

Autor: A.Socha
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w włamanie, złodzieje paliwa
Przez 10 lat był poszukiwany listem gończym. Wpadł, pijąc piwo przed sklepem

Policjanci patrolujący ulice Bartoszyc, zauważyli mężczyznę pijącego alkohol w miejscu publicznym. Wylegitymowali go i sprawdzili w policyjnych systemach. Jak się okazało, mężczyzna od 10 lat poszukiwany...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV