Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Właściciele agencji towarzyskich skazani za czerpanie korzyści majątkowych

Właściciele olsztyńskich i ostródzkich agencji towarzyskich oraz współpracujący z nimi taksówkarz skazani za czerpanie korzyści majątkowych.

Wyrok ogłosił Sąd Okręgowy w Olsztynie. Główny oskarżony Stanisław D. usłyszał wyrok 1,5 roku więzienia w zawieszeniu na 4 lata. Ma także oddać prawie 150 tysięcy złotych, które zarobił na agencji. Kobiety, które tam pracowały musiały mu oddawać połowę zarobków. Stanisław D. przyznał, że prowadził agencję towarzyską, ale twierdził, że ledwo zarabiał na jej utrzymanie.

Rosjanka Nadia R., która z nim współpracowała i dodatkowo miała agencję w Ostródzie, została skazana na 3 miesiące w zawieszeniu na 3 lata. Ma także oddać 15 tysięcy złotych. Z kolei Białorusinka Nadzieja S., która również działała w Ostródzie, usłyszała wyrok 1 roku i 2 miesięcy w zawieszeniu na 4 lata. Taksówkarza Andrzeja O. sąd uznał winnym tego, że ułatwiał Nadii S. czerpanie korzyści z prostytucji, dowożąc klientów albo kobiety pracujące w agencji do klientów. Kierowca taksówki nie przyznawał się do zarzutów. Twierdził, że wozi każdego, kto tego potrzebuje i nie brał udziału w przestępstwie. Sąd uznał te wyjaśnienia za niewiarygodne. Wyrok jest prawomocny.

 

(kkan/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, Olsztyn, wyrok, Ostróda, agencja towarzyska, taksówka, taksówkarz
Kanada uzupełniła stawkę. Zobacz, kto jeszcze zagra w Memoriale im. H. Wagnera

    Siatkarska reprezentacja Kanady to ostatni uczestnik 15. edycji Memoriału Huberta Jerzego Wagnera - poinformowali organizatorzy. W imprezie, która  przez wiele lat gościła w Olsztynie,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV