Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wlepili mandat policjantowi

Jechał na interwencję, wjechał w dziurę w jezdni i uszkodził radiowóz. Policjanci nie sporządzili jednak notatki do ubezpieczalni, tylko wystawili swojemu koledze 100 złotych mandatu, za niezachowanie ostrożności.

Dzielnicowy z Nowego Miasta Lubawskiego młodszy aspirant Paweł Cherkowski nie zgodził się z taką decyzją i sprawa trafiła do sądu.

To kolejny taki przypadek na Warmii i Mazurach. Kilka tygodni temu, przed tym samym sądem toczyła się sprawa Karola Dempicha, kierowcy z Olsztyna, który w Montowie wjechał w dziurę i uszkodził służbowe auto za co także dostał mandat. W tym przypadku sędzia nie był łaskawy dla kierowcy i podtrzymał decyzję policjantów. Dempich zapłacił mandat, a kilkanaście dni później dostał odszkodowanie z ubezpieczalni.

Zdaniem aspiranta Cherkowskiego każda sprawa powinna być rozpatrywana indywidualnie. Sam liczy na uniewinnienie:

00:00 / 00:00

W sprawie zostali przesłuchani już wszyscy świadkowie. Publikację wyroku zaplanowano na najbliższy poniedziałek (20 maja, rozprawa rozpocznie się o 14.30, przed sądem rejonowym w Nowym Mieście Lubawskim). (grab/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policjant
Policjant, który mi pomógł

Policjant, który mi pomógł – to hasło plebiscytu, który właśnie się rozpoczął. Konkurs ma wyróżnić funkcjonariuszy, którzy wykazali się profesjonalizmem udzielając pomocy ofiarom przemocy w rodzinie....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV