Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Włosi zaprojektują wiadukt i nową Sybiraków w Olsztynie

Włosi zaprojektują nową aleję Sybiraków i wiadukt w ciągu ulicy Limanowskiego w Olsztynie.

Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz i przedstawiciel włoskiej firmy Technital Nicolo Rundo podpisali umowę na wykonanie projektu alei Sybiraków i wiaduktu ulicy Limanowskiego. Fot. I. Malewska

W ratuszu podpisano umowę na dokumentację projektową tych inwestycji. Do ogłoszonego w lipcu przetargu zgłosiły się cztery firmy. Jako najkorzystniejszą wybrano ofertę firmy Technital z Włoch opiewającą na ponad 820 tysięcy złotych.

– Firma musi opracować dokumentację niezbędną do przebudowy alei Sybiraków na odcinku od skrzyżowania ulic Jagiellońskiej i Limanowskiego do alei Wojska Polskiego – mówi prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz.

00:00 / 00:00

Wiadukt łączący Plac Bema z ulicą Limanowskiego w Olsztynie. Fot. Wojciech Chromy

Druga część projektu to przebudowa wiaduktu na ulicy Limanowskiego.  – Tu priorytetem jest podniesienie nośności z obecnych 30 do 50 ton – dodaje Jolanta Glińska z olsztyńskiego ratusza.

00:00 / 00:00

Włosi muszą zaproponować cztery warianty przebudowy alei Sybiraków i trzy wiaduktu. Następnie propozycje poddane zostaną konsultacjom społecznym. – Projekty muszą zostać zaprezentowane do połowy przyszłego roku – mówi przedstawiciel włoskiej firmy Nicolo Rundo.

00:00 / 00:00

W olsztyńskim ratuszu podpisano umowę na zaprojektowanie nowej alei Sybiraków i wiaduktu na ulicy Limanowskiego w Olsztynie. Fot. I. Malewska

Dodatkowo na terenie ogródków przy ul. Rataja ma powstać parking na ponad 240 samochodów i 17 autobusów. Na razie jednak nie wiadomo kiedy cała inwestycja miałaby zostać zrealizowana.

 

(imal/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wiadukt, przebudowa, Sybiraków
Architekci zainteresowani przebudową stadionu

Specjalna komisja zaczęła formalną ocenę wniosków architektów, którzy chcieliby zaprojektować nowy stadion miejski w Olsztynie. Do końca lipca zgłosiło się  40 pracowni. Ocena formalna wniosków ma...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV