Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 27 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Włoski trener poprowadzi Indykpol AZS Olsztyn w nowym sezonie

Włoch Paolo Montagnani w najbliższym sezonie będzie dowodził Indykpolem AZS Olsztyn. To doświadczony szkoleniowiec, który od ponad 20 lat z powodzeniem prowadził zespoły we Włoszech i Japonii.

Jak mówi prezes klubu z Kortowa – Tomasz Jankowski – włoska szkoła sprawdziła się w Olsztynie.

Mieliśmy w ostatnich latach dwóch włoskich trenerów Andrea Gardiniego i Roberto Santilliego, którzy osiągali bardzo dobre wyniki w naszym klubie. Wierzę, że kolejny włoski szkoleniowiec osiągnie w następnym sezonie bardzo dobry wynik.

00:00 / 00:00

Ostatnio włoski szkoleniowiec prowadził drużynę grającą na zapleczu rodzimej ekstraklasy – Fontevivę Livorno, z którą zajął miejsce w okolicach środka stawki. Wcześniej, także pracował w Serie A2, ale wcześniej – również we włoskiej i japońskiej ekstraklasie. Teraz – zapowiada, że czeka go zupełnie nowe wyzwanie.

Jestem podekscytowany, że będę mógł poprowadzić tak dobry klub w PlusLidze, jak Indykpol AZS Olsztyn. Negocjacje nie trwały zbyt długo. Bardzo chciałem spróbować swoich sił w Polsce, a rozmowy z władzami klubu przebiegały w pozytywnej atmosferze. Nie mogę doczekać się przyjazdu do Polski, aby móc spotkać się i porozmawiać ze sztabem i siatkarzami.

00:00 / 00:00

Paolo Montagani swoją przygodę z siatkówką rozpoczął już w wieku 17 lat. Jego pierwszym klubem było Tomei Livorno. Rozgrywający był również ważną postacią m.in. Pallavolo Calenzano czy Gonzaga Milano. W 1992 roku, z drużyną z Milanu, zdobył tytuł Klubowego Mistrza Świata.

Pierwszym klubem, w którym Montagnani zaczął karierę trenera, był żeński Cepi Rivoli Torino (1999-2000). Włoski szkoleniowiec prowadził m.in. Tomei Livorno, Prisma Taranto czy Pallavolo Padova. W 2012 roku, objął posadę szkoleniowca japońskiego Suntory Sunbirds, z którym w 2013 wygrał prestiżowy Puchar Kurowashiki. Prowadził również reprezentację Włoch podczas Ligi Światowej w 2012 roku.

Po przygodzie w Kraju Kwitnącej Wiśni, Paolo Montagnani powrócił do Włoch, aby związać się z Altotevere Volley (2014-2015), Exprivia Molfetta Volley (2015-2016), Tuscania Volley (2016-2018), a w miniony sezonie Fonteviva Livorono. Teraz szkoleniowiec opuści swój rodzinny kraj, aby podjąć się pracy w Olsztynie.

Sztab szkoleniowo-medyczny Indykpolu AZS-u Olsztyn tworzą również: Marcin Mierzejewski (II Trener), Mateusz Nykiel (statystyk), Wojciech Remiszewski (lekarz), Paweł Ciesiun (trener przygotowania fizycznego) oraz Piotr Deptuła (fizjoterapeuta).

O stabilności przyjęcia w zespole z Kortowa, będzie stanowił Mistrz Świata z 2014 roku – Mateusz Mika. Urodzony 21.01.1991 siatkarz, swoje pierwsze kroki stawiał w Hejnale, a później w Kęczaninie Kęty. Pierwszy zawodowym klubem dla siatkarza ze Śląska była Asseco Resovia Rzeszów, z którą podpisał kontrakt z 2009 roku i występował tam przez trzy sezony, zdobywając m.in. tytuł Mistrza Polski (2012).

Po roku spędzonym we francuskim Montpellier, Mika wrócił do Polski, spędzając cztery sezon w Treflu Gdańsk. W ekipie znad Morza, przyjmujący dwukrotnie zdobył Puchar Polski (2015 i 2018), Superpuchar (2015), srebro (2015) oraz brąz (2018) w rozgrywkach PlusLigi. Ostatni sezon zawodnik spędził w Asseco Resovii Rzeszów.

Zdecydowałem się na Indykpol AZS, ponieważ uważam, że zespół, który został zbudowany na kolejny sezon, ma potencjał do tego, aby sprawić jakąś małą niespodziankę. Poza tym zawsze podobał mi się styl gry Olsztyna – dobra gra w obronie i szybkie rozgrywanie akcji. Trzon zespołu pozostał, myślę więc, że drużyna dalej będzie podążała w kierunku takiej gry. Dużo dobrego słyszałem też o mieście i okolicach. Nie spieszyłem się z podjęciem decyzji o dołączeniu do Indykpolu AZS-u Olsztyn, dlatego wybrałem słuszną drogę

– przyznaje Mateusz Mika.

Akademików w nowym sezonie wzmocnią także utalentowany 18-latek Remigiusz Kapica grający na pozycji atakującego oraz rozgrywający Tomasz Kowalski, dla którego będzie to dziesiąty sezon na parkietach PlusLigi.

Autor: Ł.Sadlak/M. Świniarski
Redakcja: Ł. Sadlak/A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w siatkówka, Indykpol AZS
Poznaliśmy mistrza Polski kadetów w siatkówce!

Siatkarskie mistrzostwa Polski kadetów przeszły do historii. W Szczytnie najlepsi okazali się zawodnicy AZS-u Częstochowa. Triumfatorzy mistrzostw Polski kadetów pokonali w wielkim finale MOS Wola Warszawa...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV