Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Woda niszczy mur giżyckiej Twierdzy Boyen

Twierdza Boyen Fot. Anna Liminowicz

Twierdza Boyen Fot. Anna Liminowicz

Mur Carnot’a giżyckiej Twierdzy Boyen zostanie oczyszczony – zapowiedział, na stronie internetowej urzędu miasta, burmistrz Giżycka Wojciech Iwaszkiewicz.

W tekście opublikowanym na stronie internetowej urzędu miasta zwrócił uwagę, że mury szybko zarastają mimo częstego karczowania. Jednak to bardzo trudne zadanie, bo powierzchnia obiektu jest ogromna.

Rośliny powodują osuwanie konstrukcji twierdzy. Dodatkowo stan giżyckiej fortyfikacji pogarsza źle odprowadzana woda z drogi przeciwpożarowej po wewnętrznej stronie muru Carnot’a. Dlatego w tym tygodniu rozpoczną się prace związane z usuwaniem roślinności po obu stronach muru. Wykonane będą też opryski, które mają zapobiec dalszej erozji kamiennego cokołu.

Z kolei w ciągu kilku najbliższych tygodni mają być przeprowadzone prace melioracyjne od wewnętrznej strony muru. Planowana jest również naprawa górnej części muru.

 

(lew/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Giżycko, woda, Twierdza Boyen, burmistrz Giżycka, Mur Carnot’a
Festiwal pokaże jak promować gospodarkę Warmii i Mazur

W Giżycku rozpoczyna się Festiwal Promocji Gospodarczej Warmii i Mazur. - Spotkanie ma pomóc w pracy urzędnikom, którzy zajmują się promocją swoich gmin wśród inwestorów -...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV