Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Woda oddała dwie ofiary

Płetwonurkowie z Warmii i Mazur wyłowili ciała dwóch mężczyzn, którzy utonęli w powiecie olsztyńskim.

Z Jeziora Gąsiorowskiego w gminie Olsztynek wyłowiono ciało mężczyzny, poszukiwanego od 29 kwietnia. Według wstępnych informacji, udzielonych naszej rozgłośni przez policję, mężczyzna mógł utonąć, próbując przeprawić się przez rozmarzające wówczas jezioro.

W wodzie na głębokości 6 metrów znaleziono także jego rower. Przed południem na rozlewisku w pobliżu miejscowości Łęgno koło Dobrego miasta utonął natomiast wędkarz, który wypadł z łodzi. Tragedia rozegrała się zaledwie 20 metrów od brzegu.

Prawdopodobnie jeden z wędkarzy wypadł z łodzi. Drugi próbował mu udzielić pomocy. Niestety bezskutecznie. – wyjaśnia starszy kapitan Sławomir Filipowicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie. Ciało martwego wędkarza wydobyli nurkowie.

Strażacy przypominają, że każdy wędkujący z łodzi lub pontonu powinien być odpowiednio zabezpieczony kamizelką wypornościową. (mkłado/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w śmierć, wędkarz
Zginęło dwóch nastolatków

Dwóch nastolatków zginęło w poniedziałek, w wieczornym wypadku na trasie z Fromborka do Braniewa w województwie warmińsko-mazurskim. Trzy kolejne osoby trafiły do szpitala. Fordem mondeo podróżowało...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV