Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wodniacy patrolują jeziora. W czwartek zatrzymali dwóch pijanych sterników

Fot. Archiwum Polskiego Radia Olsztyn

Długi czerwcowy weekend i piękna pogoda sprzyjają wypoczynkowi nad wodą. O bezpieczeństwo mieszkańców i turystów czuwają policyjne patrole wodne. Policjanci kontrolują także stan trzeźwości osób pływających po akwenach.

Patrol wodniaków z Komisariatu Policji w Rucianem-Nidzie w czwartek pełnił służbę m.in. na Jeziorze Nidzkim. Tylko wczoraj zatrzymano tam dwóch nietrzeźwych sterników.

Łodzią motorową pływał po południu 23-letni mieszkaniec Ostrowi Mazowieckiej. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało blisko 1 promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna nie ukrywał, że zanim wsiadł za stery, wypił kilka piw.

Drugiego nietrzeźwego sternika ten sam patrol wodniaków zatrzymał na Jeziorze Nidzkim późnym wieczorem. Łodzią motorową płynął 29-letni turysta z Białegostoku. Miał 2 promile alkoholu.

Policja przypomina, że pływanie sprzętem wodnym do 0,5 promila alkoholu w organizmie traktowane jest jako wykroczenie. Stężenie powyżej 0,5 promila jest już przestępstwem, za które grozi nawet 2 lata pozbawienia wolności.

Karę grzywny do 500 złotych zapłaci ten, kto nietrzeźwy pływa żaglówką bez silnika, kajakiem lub rowerem wodnym.

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, pijany, jezioro, patrol, sternik, jezioro Nidzickie
Agresywny sąsiad zatrzymany przez policjantów. Groził mieszkańcom pozbawieniem życia

Gołdapscy policjanci zatrzymali 45-latka, który groził sąsiadom pozbawieniem życia. Jednego dnia funkcjonariusze interweniowali kilka razy na jednym osiedlu. Zgłoszenia były od mieszkańców domków jednorodzinnych. Powodem było...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV