Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wody Polskie ruszają z akcją informacyjną ws. Żuław Wiślanych. „Chcemy dotrzeć do wszystkich mieszkańców”

Zalew Wiślany. Fot. Mira Stankiewicz

Żuławy w zgodzie z żywiołem – to hasło kampanii informacyjno – promocyjnej Wód Polskich, kierowanej do mieszkańców Żuław Wiślanych. Chodzi o poszerzanie wiedzy na temat zagrożenia powodziowego, które w tej części kraju jest możliwe przez cały rok.

Głównym celem drugiej transzy dużego programu żuławskiego jest opracowanie Systemu Monitoringu Ryzyka Powodziowego. Chcemy dotrzeć do wszystkich mieszkańców Żuław, tych starszych i młodszych – wyjaśnia Ewa Wiśniewska z Zespołu Komunikacji Społecznej i Edukacji Wodnej RZGW w Gdańsku. Kampania jest jednym z pięciu elementów programu żuławskiego. Polega przede wszystkim na zainteresowaniu mieszkańców sprawami ochrony przeciwpowodziowej. Wody Polskie chcą wykorzystać media tradycyjne i społecznościowe.

Dodajmy, II etap ”Kompleksowego zabezpieczenia przeciwpowodziowego Żuław Wiślanych” realizowany jest tak jak pierwszy z 85-procentowym unijnym dofinansowaniem. Kosztować będzie około sto milionów złotych.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

00:00 / 00:00

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w powódź, zagrożenie, Żuławy Wiślane, Wody Polskie
Czy mikroplastik w wodzie pitnej to zagrożenie dla zdrowia? WHO opublikowało specjalny raport

Znajdujący się w wodzie pitnej mikroplastik nie stwarza zagrożenia dla zdrowia, ale niezbędne są dalsze badania – oświadczyła Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) w pierwszym raporcie na...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV