Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wody Polskie zapowiadają: ponad 30 milionów złotych na regulację Srebrnego Potoku

Srebrny potok

32 mln złotych kosztować będzie kompleksowa regulacja Srebrnego Potoku, górskiej rzeczki płynącej z Wysoczyzny Elbląskiej do Elbląga. Jest gotowa cała dokumentacja inwestycji podzielonej na trzy etapy – informują Wody Polskie. Będą one realizowane po uruchomieniu dotacji ze Skarbu Państwa.

– Osobiście wpisałam to zadanie do obecnej perspektywy finansowej – informuje dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku Aleksandra Bodnar. I dodaje, że przy tak poważnej inwestycji rolę odgrywają pieniądze, a te będą pochodziły z budżetu państwa.

Wpierwszym etapie regulacja Srebrnego Potoku szacowana jest na 4,5 miliona złotych. Drugi etap z budową zbiornika retencyjnego to już 27 milionów złotych. Trzeci to obliczone na pół mln złotych  wybudowanie kablowej linii energetycznej w miejsce napowietrznej w rejonie zbiornika.

Przypomnijmy, pierwszy etap prac trwa. Jest to naprawa wybranych fragmentów prawej skarpy Srebrnego Potoku, zniszczonej w powodzi dwa lata temu. Kosztować to będzie pół miliona złotych z budżetu Wód Polskich – Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w renowacja, Wody Polskie
„Żuławy – w zgodzie z żywiołem”. Wody Polskie ruszają z kampanią na terenach zagrożonych powodzią

Wody Polskie zaczynają kampanię informacyjno - edukacyjną kierowaną do mieszkańców Żuław. W myśl hasła ''Żuławy – w zgodzie z żywiołem''  specjaliści zajmą się szeroko pojętym zagrożeniem...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV