Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 27 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wojciech Kossakowski: Ełk staje się ważnym węzłem komunikacyjnym. Wierzę, że miasto wykorzysta tę szansę

Wojciech Kossakowski. Fot. Facebook

Ełk zostanie ważnym węzłem komunikacyjnym – w okolicach miasta przechodzić będzie m.in. Via Baltica. Nadchodzące inwestycje drogowe poprawią bezpieczeństwo i skrócą czas podróży dla mieszkańców wschodniej części regionu – powiedział w Porannych pytaniach poseł Prawa i Sprawiedliwości, Wojciech Kossakowski.

Dziś podpisana zostanie umowa na projekt i budowę drogi ekspresowej S61 na odcinku Szczuczyn-Ełk Południe. Według Wojciecha Kossakowskiego, jest to wielkie wydarzenie dla regionu:

Szczególnie skorzystają na tym mieszkańcy wschodniej części Warmii i Mazur – obecnie komunikacja jest utrudniona, zarówno z Olsztynem, jak i z Warszawą. Dzięki tej drodze polepszy się infrastruktura w regionie. Poprawi to również bezpieczeństwo oraz skróci czas podróży. Droga Via Baltica ma być drogą ekspresową, więc przemieszczanie się dwoma pasami będzie szybsze i bezpieczniejsze. Dodatkowo Ełk zostanie węzłem komunikacyjnym – w kontekście budowy Via Baltica, mowa jest także o drodze Via Carpathia i DK 16. Na wschodzie województwa Ełk stanie się centrum logistycznym i wierzę, że miasto wykorzysta szansę.

Podczas podpisania umowy obecny będzie minister infrastruktury, Andrzej Adamczyk.

Ważną kwestią jest przyspieszenie prac nad DK 16. W tej chwili mamy zapewnione finansowanie na obwodnice Mrągowa, co usprawni komunikację, jeśli chodzi przejazd do Olsztyna. Zostaje jeszcze odcinek z Mrągowa do Ełku. Jest kilka pomysłów przebiegu „16”. Można ją poprowadzić m.in. przez Mikołajki, Pisz lub Giżycko. Tematów do rozmów z panem ministrem będzie bardzo dużo. Andrzej Adamczyk bardzo chętnie przyjeżdża na Mazury, do Ełku, co mnie cieszy. Sama obecność pana ministra będzie motywowała również wykonawców do pracy, której się podejmują

– komentował poseł PiS.

Dobre połączenie komunikacyjne powinno sprawić, że wiele firm powinno chcieć zainwestować w okolicach Ełku. Czy miasto jest przygotowane, aby udostępnić tereny?

Wielokrotnie rozmawialiśmy z prezydentem Ełku, Tomaszem Andrukiewiczem na temat inwestycji. Inwestycję dotyczą nie tylko samego miasta, ale także gminy i powiatu ełckiego. Węzeł komunikacyjny, który tutaj powstanie, będzie szansą na rozwój transportu i logistyki. Liczę, że zakłady będą miały się gdzie ulokować

– zaznaczał polityk.

Wojciech Kossakowski podkreślił również, że obecny prezydent Ełku, Tomasz Andrukiewicz ma poparcie struktur Prawa i Sprawiedliwości w nadchodzących wyborach samorządowych:

Wspieramy i popieramy kandydaturę Tomasza Andrukiewicza. To jest dobra decyzja Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości. My, jako Komitet Powiatowy w Ełku również się do tego przyłączamy. Wierzę, że nasza współpraca się zacieśni i będziemy wspólnie pracować dla całego regionu.

Posłuchaj rozmowy z Wojciechem Kossakowskim

00:00 / 00:00

 

Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w drogi, Ełk, inwestycje, Tomasz Andrukiewicz, Via Baltica, Wojciech Kossakowski
Jerzy Szmit: Realizujemy to, co obiecaliśmy wyborcom. Nasza wiarygodność jest duża

Program społeczny, jaki realizujemy od ponad 2,5 roku, jest bardzo trafiony. Odpowiada on oczekiwaniom mieszkańców. Wykonujemy to, co obiecaliśmy wyborcom – powiedział w Porannych pytaniach Jerzy...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV