Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wojciech Kossakowski: tak dobrych zmian nie było w Polsce od 25 lat

Poseł Wojciech Kossakowski (Prawo i Sprawiedliwość). Fot. B. Świerkowska-Chromy

– Cały czas mamy ręce pełne ciężkiej pracy, zmieniamy to, co jest złe i naprawiamy ustawy – powiedział w Porannych Pytaniach Polskiego Radia Olsztyn poseł Prawa i Sprawiedliwości Wojciech Kossakowski.

Poseł Kossakowski zaznaczył, że praca posła przekłada się przede wszystkim na skuteczność w regionie, z którego pochodzi i kontakt z mieszkańcami – poprzez spotkania bezpośrednie lub w biurach poselskich w: Olsztynie, Olecku, Gołdapi i Ełku.

Pytany o najważniejsze osiągnięcia w pierwszym roku sprawowania władzy przez Prawo i Sprawiedliwość, Wojciech Kossakowski zaznaczył, że obecna władza zwraca uwagę na problemy Polski wschodniej.

Bardzo się cieszę, że mamy tak przychylne osoby, jak premier Beatę Szydło, prezes Jarosław Kaczyński i minister Jerzy Szmit. Nasz region nigdy jeszcze tyle nie skorzystał na zmianach i środkach, jakie są przeznaczone z budżetu państwa. Oczy rządu są skierowane w tej chwili na Polskę wschodnią i to mnie bardzo cieszy.

Za główne sukcesy, które są jednocześnie spełnieniem obietnic przedwyborczych partii Wojciech Kossakowski uznał Program 500+ i obniżenie wieku emerytalnego.

W dalszej części rozmowy poseł PiS odniósł się do przebiegu trasy Via Baltica, na której przebieg trasy trwają już przetargi i nie ma możliwości zmiany na taką, która w większej części przebiegałaby przez Podlasie niż województwo warmińsko-mazurskie.

Jeżeli wszystko zostanie sfinalizowane, Ełk stanie się centrum logistycznym na wschodniej ścianie, ponieważ będą się tu krzyżowały Via Carpatia, Via Baltica, Rail Baltica i szesnastka.

Poseł Kossakowski zwrócił także uwagę na wielkie inwestycje, które są obecnie na kolei. Wśród nich jako kluczowe wymienił elektryfikację linii Ełk-Korsze oraz modernizację połączenia Ełk-Szczytno, dzięki której możliwe stanie się szybsze dotarcie do portu lotniczego w Szymanach.

Poseł PiS odniósł się także do spraw związanych z Trybunałem Konstytucyjnym, kwoty wolnej od podatku i – wzbudzającej szczególne zainteresowanie opinii publicznej – reformy oświaty.

Do wysłuchania rozmowy z Wojciechem Kossakowskim zaprasza Krzysztof Kaszubski

00:00 / 00:00

(łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w polityka, PiS, Poranne Pytania, Prawo i Sprawiedliwość, Krzysztof Kaszubski
Polityczna walka kosztem powiatu kętrzyńskiego?

Starosta kętrzyński oraz popierający go radni zarzucają niemerytoryczne działania powiatowym radnym PO i PSL. PO i PSL, czyli opozycja wobec starosty kętrzyńskiego, mają w 19-osobowej radzie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV