Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wojciech Kossakowski: To my podjęliśmy walkę z pedofilią. Film „Tylko nie mów nikomu” jest elementem kampanii wyborczej

Wojciech Kossakowski

To jest element kampanii wyborczej Koalicji Europejskiej – tak o filmie „Tylko nie mów nikomu” mówił w Porannych pytaniach Wojciech Kossakowski kandydat PiS w eurowyborach z okręgu warmińsko-mazursko-podlaskiego. Poseł z Warmii i Mazur odniósł się także do programu Tomasza Frankowskiego z Koalicji Europejskiej.

Tak też to odbierają inni ludzie, z którymi się spotkałem. To my podjęliśmy walkę z pedofilią. Platforma Obywatelska, kiedy głosowano na ten temat w Sejmie, wstrzymała się od głosu. Nigdy nie tolerowaliśmy i nie będziemy tolerować tego typu zjawisk. Przestępstwa pojedynczych księży nie uprawniają do ataków na Kościół i obrażania katolików

– komentował film „Tylko nie mów nikomu” Wojciech Kossakowski.

Poseł Kossakowski dodał, że PiS przygotował zamiany w kodeksie karnym, które mówią o tym, że nie będzie tzw. zawiasów dla pedofilii i zakładają kary więzienia nawet do 30 lat.

Wojciech Kossakowski odniósł się także do słów Tomasza Frankowskiego kandydata Koalicji Europejskiej, który w swoim programie nawoływał do przywrócenia małego ruchu granicznego z obwodem kaliningradzkim. Poseł dodał, że uszczelnienie granicy było konieczne:

Wszystko to miało na celu uszczelnienie granicy, żeby zarówno przepływ towarów, jak i osób był kontrolowany. Dlatego została podjęta taka decyzja, która na chwilę obecną się sprawdza. Rozmawiałem z komendantem policji i z Krajową Izbą Skarbową. Wszystkie służby są z tego zadowolone, ponieważ skutkuje to większym przyrostem w budżecie. Bezpieczeństwo Polski i Polaków jest bardzo ważne.

Poseł Kossakowski dodał, że cieszy się, iż związany z Białymstokiem Tomasz Frankowski interesuje się sprawami mieszkańców Warmii i Mazur.

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego z Wojciechem Kossakowskim

00:00 / 00:00

 

Autor: K. Kaszubski
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Wojciech Kossakowski, wybory do Parlamentu Europejskiego, Tomasz Frankowski
Ochrona polskiej waluty, utrzymanie rządowych programów i poszanowanie wartości. Krzysztof Jurgiel i Grzegorz Kierozalski odwiedzili Elbląg

Do wyborów do Parlamentu Europejskiego pozostało niespełna dwa tygodnie. Kandydaci do mandatów europarlamentarzystów jeżdżą po Polsce, przekonując do swoich programów. W poniedziałek w Elblągu gościło dwóch...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV