Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wojciech Kowalski o podwyżkach pensji pracowników sfery budżetowej

Wojciech Kowalski

Wojciech Kowalski z zarządu regionu warmińsko-mazurskiego Solidarności pozytywnie ocenia rozmowy przewodniczącego związku Piotra Dudy z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim.

Głównym tematem rozmów były podwyżki pensji pracowników sfery budżetowej:

Dla nas szczególnie istotne i bulwersujące zarazem był fakt, że niektóre branże ze sfery budżetowej te podwyżki otrzymują, i to nie na zasadzie dialogu społecznego, umów i ustaleń, tylko dzięki swoim branżowym akcjom

– mówił Wojciech Kowalski w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn.

Efektem spotkania jest powołanie zespołu rządowo-związkowego, który ma pracować nad rozwiązaniem problemów istotnych dla obu stron – poinformowała rzeczniczka PiS, Beata Mazurek. Komisja Krajowa NSZZ Solidarność powołała swoich przedstawicieli do dwóch zespołów roboczych, które będą negocjowały konkretne porozumienia. Jednocześnie postanowiła nie zawieszać prac sztabu protestacyjno-strajkowego, który 19 marca oceni przebieg negocjacji i podejmie decyzje o dalszych działaniach.

Wojciech Kowalski powiedział także, że sfera budżetowa jest od dawna poszkodowana i zarabia za mało. Jak mówił, podwyżki pensji należą się nie tylko nauczycielom czy policjantom,  ale także słabszym grupom zawodowym w urzędach wojewódzkich, sanepidach, bibliotekach, muzeach i wielu innych jednostkach:

Obietnice były inne. Rozmawialiśmy o sferze budżetowej jeszcze latem ubiegłego roku. Wtedy ze strony premiera padły konkretne obietnice. Mówiliśmy o tym, że trzeba uwzględnić słabsze zawody.

Wojciech Kowalski pozytywnie ocenił rozmowy przewodniczącego Solidarności Piotra Dudy z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim, premierem Morawieckim i przedstawicielami rządu. 19 marca Solidarność oceni przebieg dalszych negocjacji i zdecyduje o dalszych działaniach.

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego z Wojciechem Kowalskim

00:00 / 00:00

 

Autor: K. Kaszubski
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Od 15 lutego złożono ponad 2,5 mln elektronicznych PIT-ów

Od 15 lutego - czyli od momentu uruchomienia usługi Twój e-PIT - złożono ponad 2,5 mln elektronicznych PIT-ów – poinformował wiceminister finansów Leszek Skiba. Skiba wyjaśnił,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV