Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

40 firm w Parku Naukowo-Technologicznym w Olsztynie

Olsztyński Park Naukowo-Technologiczny, wizualizacja

40 firm z dziedziny mechatroniki, biotechnologii, geodezji czy doradztwa finansowego rozpocznie działalność w Parku Naukowo-Technologicznym w Olsztynie. Miejsca jest dwa razy więcej.

Zakończyły się prace budowlane i teraz firmy zakwalifikowane przez radę naukową Parku, będą się wprowadzać do laboratoriów i pomieszczeń biurowych.

Zachętą dla młodych przedsiębiorców są spore bonifikaty w inkubatorze przedsiębiorczości – mówi wiceprezydent Olsztyna, Halina Zaborowska-Boruch.

Pierwszym dyrektorem olsztyńskiego Parku Naukowo-Technologicznego będzie Wojciech Samulowski, który zapowiada, że postawi na rozwój przedsiębiorczości na skalę międzynarodową:

00:00 / 00:00

Wojciech Samulowski pełnił już funkcje w administracji publicznej – jako wójt gminy Gietrzwałd i wicemarszałek województwa, a przez ostanie lata był szefem centrum innowacji na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim.

Park Naukowo – Technologiczny powstał w okolicach jeziora Skanda na obrzeżach Olsztyna. Są tam: Park Technologiczny dla firm znanych już na rynku, Inkubator Przedsiębiorczości – dla tych rozpoczynających innowacyjną działalność i Centrum Transferu Technologii – gdzie prowadzone będą badania nad nowymi technologiami. Do tej pory podpisano umowy przedwstępne z 43 firmami, co daje ponad 50 proc. całkowitej obsady budynków.

Oficjalne otwarcie olsztyńskiego Parku Naukowo -Technologicznego planowane jest na 20 września. (dgrzym/as)

od lewej: Wojciech Samulowski, prezydent Piotr Grzymowicz i wiceprezydent Halina Zaborowska-Boruch, fot. D. Grzymska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Park, samulowski
Zagrożone żuczki mają swój park

Półtora tysiąca litrów próchna, umieszczonego w wydrążonych pniach, stało się domem dla chrząszcza o nazwie pachnica dębowa. Pierwszy w Polsce Park Pachnicowy powstał w Nowinkach koło...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV