Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wojciech Sobierański z firmy Regalia Polska Manufaktura: Zawsze mam przekonanie, że to co sobie założę, uda się

Wojciech Sobierański

Gościem Leszka Cimocha w Rozmowie gospodarczej był Wojciech Sobierański, właściciel firmy Regalia Polska Manufaktura ze Studnicy koło Jezioran.

Firma Regalia Polska Manufaktura wykorzystuje stare materiały rozbiórkowe, jak np. drewno, cegły, dachówki i metale m.in do budowy domów i mebli.

Na Warmię przeprowadziłem się w 2007 roku. Kiedy tutaj przyjechaliśmy, nie mieliśmy z żoną pomysłu na życie. Kupiliśmy gospodarstwo, nikt nie chciał podjąć się remontu domu. Postanowiliśmy więc rozebrać go i zbudować od nowa. Dzisiaj ten budynek wygląda, jakby stał od 150 lat. Ludziom się to spodobało. Osobiście bardziej wolę kreować modę, niż za nią podążać. Kiedy zaczynaliśmy, to niektórzy dziwnie na nas patrzyli, teraz jednak jest to modne. Mam z tego satysfakcję, przewidziałem, co będzie działo się na rynku. Ludzie myślą, że często ryzykuję, ja jednak zawsze mam przekonanie, że co sobie postanowię, uda się. Nazwa naszej firmyRegalia, wzięła się od insygniów władzy królewskiej, które mają odzwierciedlić jakość naszych wyrobów

– powiedział Wojciech Sobierański.

Posłuchaj Rozmowy gospodarczej

 

Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV