Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wojewoda Artur Chojecki: Nie można milczeć, kiedy obraża się najświętsze symbole Polaków

Artur Chojecki. Fot. Ł. Sadlak

Niemal 100 procent protokołów komisji szacujących straty w rolnictwie zostało potwierdzonych przez Urząd Wojewódzki w Olsztynie – powiedział w Porannych pytaniach wojewoda Artur Chojecki.

Chodzi o możliwość wypłacenia rolnikom pieniędzy za straty poniesione w wyniku suszy. Wojewoda podkreślił, że prawie 13 tysięcy protokołów trafiło z powrotem do gospodarzy.

Dzisiaj rolnicy są na etapie składania wniosków do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Minister rolnictwa wydłużył termin do 31 października

Pierwsze pieniądze już trafiły już do rolników z Warmii i Mazur. Do 5 października wydano decyzje na kwotę7 milionów złotych.

Wojewoda warmińsko-mazurski odniósł się także do kontrowersyjnej wystawy zaprezentowanej w miejskiej Galerii Dobro w Olsztynie.

Na dwóch obrazach pojawiły się falliczne kształty. Na jednym w połączeniu z wizerunkiem kobiety na krzyżu, na drugim – orła wywołującego skojarzenia z polskim godłem. Szef Miejskiego Ośrodka Kultury, po protestach polityków PiS, zakleił kontrowersyjne fragmenty prac. Opozycyjni radni utrzymują natomiast, że jeśli do sprawy nie odniesie się prezydent to zbojkotują kolejną sesję rady miasta.

Artur Chojecki powiedział, że głos w tej sprawie powinien zabrać Piotr Grzymowicz.

Nie można milczeć i nie reagować na zło, które się dzieje o obrażanie najważniejszych, najświętszych symboli Polaków. Wydaje mi się, że prezydent Olsztyna jako przełożony i organ prowadzący Miejskiego Ośrodka Kultury powinien się do tego odnieść.

Posłuchaj rozmowy Marka Lewińskiego z Arturem Chojeckim

Autor: M.Lewiński
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wojewoda
Prawie miliardowe straty w uprawach na Warmii i Mazurach. Od piątku rolnicy mogą składać wnioski o pomoc finansową

840 milionów złotych wynoszą straty w uprawach na Warmii i Mazurach w wyniku suszy. Ucierpiały plony na ponad 500 tysiącach hektarów. Największe straty odnotowano w powiatach:...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV