Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wojewoda nowym przewodniczącym Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego

Wojewoda Artur Chojecki nowym przewodniczącym Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego, fot. A.Piedziewicz

Wojewódzka Rada Dialogu Społecznego to ciało, którego zadaniem jest rozwiązywanie sporów między pracodawcami a pracownikami oraz opiniowanie przepisów dotyczących rynku pracy.

W trakcie 4-letniej kadencji Rady przez pierwszy rok przewodniczącym był przedstawiciel pracodawców, przez kolejny – marszałek województwa, a teraz przyszedł czas na wojewodę.

Artur Chojecki przyznaje, że dużych konfliktów obecnie nie ma, a zadaniem rady będzie utrzymać dialog na wysokim poziomie.

Na dziś nie widać mocnych konfliktów, być może wynika to z tego, że mamy obecnie rynek pracownika i to pracodawcy zabiegają o to, by warunki pracy były na odpowiednim poziomie. Ja będą starał się z uwagą wsłuchiwać w pojawiające się głosy i stać na straży tego, by każda strona dialogu miała możliwość przedstawić swoje stanowisko i została wysłuchana

– zapewnia.

Wojewoda będzie przewodniczył Wojewódzkiej Radzie Dialogu Społecznego przez rok. Potem przewodnictwo obejmie przedstawiciel związków zawodowych.

Autor: Andrzej Piedziewicz
Redakcja: A.Socha

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Chojecki
Ambasador Hanna Lehtinen w Olsztynie. Otworzyła wystawę z okazji 100-lecia niepodległości Finlandii

Ambasador Hanna Lehtinen spotkała się z wojewodą Arturem Chojeckim. Rozmowa za zamkniętymi drzwiami trwała pół godziny. Dotyczyła m.in. współpracy handlowej między Polską a Finlandią. Wspomniałem o...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV