Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wojewoda odwołał sobotni mecz Olimpia Elbląg – Widzew Łódź. Powód: problemy z zabezpieczeniem imprezy


W sobotę w Elblągu nie odbędzie się mecz drugiej ligi piłki nożnej miedzy miejscową Olimpią a Widzewem Łódź.

Jak czytamy w komunikacie biura prasowego wojewody

wojewoda warmińsko-mazurski, przychylając się do opinii prezydenta Elbląga, potwierdzonej przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie, w której wskazano na brak możliwości zabezpieczenia planowanej sportowej imprezy masowej, wydał decyzję zakazującą przeprowadzenia przez organizatora, czyli ZKS Olimpię Elbląg, meczu piłki nożnej w rozgrywkach II ligi między Olimpią Elbląg a Widzewem Łódź w sobotę, 10 listopada 2018 roku na Stadionie Miejskim w Elblągu. Decyzji nadano rygor natychmiastowej wykonalności.

Prezes Olimpii Paweł Guminiak podkreśla, że to słuszna decyzja, bo najważniejsze jest bezpieczeństwo kibiców i piłkarzy. Policja, przy obecnych problemach kadrowych, nie byłaby w stanie tego bezpieczeństwa zapewnić w 100 procentach.

00:00 / 00:00

Duży wpływ na tę decyzję miało także antagonistyczne nastawienie kibiców obu zespołów. Przyjazd do Elbląga zapowiedziało około pół tysiąca kibiców z Łodzi i Torunia. Gospodarzy mieli wspierać kibice Legii Warszawa. Olimpia Elbląg już kilka dni temu podjęła próbę przesunięcia terminu rozegrania spotkania z Widzewem, ale klub z Łodzi nie wyraził na to zgody. Teraz nowy termin meczu wyznaczy PZPN.
Autor: P.Karpiszen/J.Żukowski
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV