Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wojewoda powołał nowe władze Funduszu Ochrony Środowiska. Wbrew opinii marszałka województwa

Zdjęcie jest wyłącznie ilustracją do tekstu. Fot. Łukasz Węglewski

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie ma nowego prezesa i wiceprezesa. Powołania wręczył wojewoda warmińsko-mazurski – wbrew opinii marszałka województwa.

Nowym prezesem WFOŚiGW  został Jarosław Bogusz, jego zastępcą – Grzegorz Nieszczerzewski. Ich kandydatury zaproponował zarządowi województwa wojewoda warmińsko-mazurski,  odpowiedni  wniosek złożył 18 października.

Zarząd województwa kandydatury zaakceptował – ale z zastrzeżeniem, że nowy zarząd miałby zacząć pracę 15 stycznia przyszłego roku. W Wojewódzkim Funduszu nic złego się nie dzieje, więc chcieliśmy, żeby dotychczasowy zarząd rozliczył pełny rok budżetowy, który kończy się z końcem grudnia – uzasadnia Sylwia Jaskulska, członek zarządu województwa.

Wojewoda nie podzielił jednak tej argumentacji i dziś wręczył nominacje.

Zgodnie z nową ustawą o ochronie środowiska wojewoda 18 października złożył wniosek o powołanie obu panów. W tym samym wniosku zapisał, że mają zacząć pracę 30 października. Zarząd województwa powołał wprawdzie obu panów, ale wyznaczył datę 15 stycznia, a więc w sposób wyraźny nie wykonał dyspozycji wojewody

– tłumaczy Bożenna Ulewicz z urzędu wojewódzkiego w Olsztynie.

Zmiana władz Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w całej Polsce jest pokłosiem tegorocznej nowelizacji ustawy o ochronie środowiska.

Posłuchaj relacji Andrzeja Piedziewicza

00:00 / 00:00

Autor: A. Piedziewicz
Redakcja: A.Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wojewoda, WFOŚiGW
Wojewoda wini marszałka za zły stan urządzeń przeciwpowodziowych na Żuławach

Wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki na antenie Radia Olsztyn mówił wprost – to samorząd województwa odpowiada za zły stan infrastruktury przeciwpowodziowej na Żuławach. Ochrona wałów przeciwpowodziowych na...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV