Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wojewoda unieważnił decyzję wójta Gietrzwałdu. Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego zostaje na stanowisku

Panorama Gietrzwałdu

Wojewoda warmińsko-mazurski stwierdził nieważność zarządzenia wójta gminy Gietrzwałd w sprawie odwołania Bożeny Reszki z funkcji dyrektorki Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Gietrzwałdzie.

Według wojewody, argument wójta, że odwołanie nastąpiło w „przypadku szczególnie uzasadnionym”, nie znajduje potwierdzenia w rzeczywistości. Wojewoda Artur Chojecki uważa, że nie można zwalniać dyrektorki dlatego, że część pedagogów i rodziców uczniów nie zgadza się z decyzjami i kierunkiem jej działania.

Przypomniał też, że „odwołana dyrektorka objęła stanowisko po przeprowadzeniu procedury konkursowej, w toku której przedstawiła podstawowe założenia, którymi będzie się kierować w czasie pełnienia funkcji dyrektorki placówki. Zostały one zaakceptowane przez organ prowadzący” , czyli wójta.

Z tego  względu  wojewoda stwierdził nieważność zarządzenia wójta gminy Gietrzwałd w sprawie odwołania Bożeny Reszki z zajmowanego stanowiska.

 

 

Autor: P.Karpiszen
Redakcja; BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wojewoda, Gietrzwałd, szkoła, odwołanie, wójt, dyrektor szkoły, Bożena Reszka
Artur Chojecki: Z dodatkowych pieniędzy na drogi skorzystają samorządy gminne i powiatowe

Przekazując dodatkowe pieniądze na drogi lokalne premier Mateusz Morawiecki spełnił obietnicę złożoną wojewodom - mówił w Porannych Pytaniach wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki. Rząd zdecydował o przyznaniu...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV