Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wojna w Donbasie w obiektywie Andrija Dudy. Wernisaż wystawy dziś w Olsztynie

Andrij Duda – duchowny i wolontariusz na ogarniętym wojną Donbasie

„Bohaterowie nie umierają. Oblicza wojny. 5 lat rosyjskiej agresji” – wystawa zdjęć pod takim tytułem zostanie otwarta w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Olsztynie.

Autorem fotografii jest ksiądz Andrij Duda – duchowny Cerkwi Św. Mikołaja Cudotwórcy we Lwowie, kapelan wojskowy i wolontariusz na ogarniętym od 5 lat wojną ukraińskim Donbasie. Był uczestnikiem Rewolucji Godności i wprost z kijowskiego Euromajdanu podążył jako kapelan i artysta fotografik na Donbas.

Jako pierwsi wystawę zdjęć duchownego dokumentujących konflikt w Donbasie obejrzeli mieszkańcy Ukrainy. Następnie trafiła ona do stolicy Litwy – Wilna. Niedawno została zaprezentowana w USA i Kanadzie. Swoją wędrówkę po Polsce rozpoczęła od Rzeszowa, a dziś zostanie otwarta w Olsztynie.

Wernisaż w siedzibie WBP przy ul. 1 Maja rozpocznie się o godzinie 17.

Zdjęcie Andrija Dudy z ogarniętego wojną Donbasu

Zdjęcie Andrija Dudy z ogarniętego wojną Donbasu

 

Autor: P.Karpiszen
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wojna, Rosja, wystawa, Ukraina, Donbas, duchowny
Rozpoczęła się 10. edycja „Kalinowych Mostów”. W Festiwalu Radiowo-Telewizyjnym bierze udział prawie 40 dziennikarzy z Ukrainy

Prawie czterdziestoosobowa grupa ukraińskich dziennikarzy bierze udział w X Festiwalu Radiowo-Telewizyjnym „Kalinowe Mosty”. W najbliższych dniach odwiedzą różne instytucje i ciekawe miejsca na Warmii i Mazurach,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV