Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wojskowa Komisja Uzupełnień wzywa coraz mniej osób

Ponad 2 tysiące osób stanęło w tym roku przed WKU w Olsztynie. Fot. archiwum RO

Kilka tysięcy osób z Warmii i Mazur zostanie wezwanych na przyszłoroczną kwalifikację wojskową.

Przed komisją wojskową będą musieli się stawić w terminach od 1 lutego do 29 kwietnia. W 2016 roku będą to przede wszystkim mężczyźni urodzeni w 1997 roku. Wezwani zostaną także mężczyźni między 19 a 23 rokiem życia, którzy nie mają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej, kandydaci z czasowym orzeczeniem niezdolności do służby wojskowej i pełnoletni ochotnicy.

Ponad 2 tysiące osób stanęło w tym roku przed WKU w Olsztynie. Fot. archiwum RO

Major Zbigniew Stakun, szef wydziału rekrutacji Wojskowej Komendy Uzupełnień w Olsztynie mówi, że co roku coraz mniej osób zostaje wezwanych przed komisję. W tym roku wzięli w niej udział przede wszystkim mężczyźni urodzeni w 1996 roku. To blisko 2400 osób.

00:00 / 00:00

Na komisję stawiło się prawie 90 procent kandydatów z okręgu administrowanego przez WKU w Olsztynie. Są to osoby z powiatu olsztyńskiego, szczycieńskiego i nidzickiego. W kwalifikacji wojskowej w całej Polsce w przyszłym roku weźmie udział około 240 tysięcy osób.

(kpias/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wojsko, kwalifikacja wojskowa, wku
Ostre strzelanie na poligonie w Orzyszu

Na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Orzyszu odbywają się ćwiczenia. Obowiązuje zakaz wchodzenia na teren poligonu. Strzelanie odbywa się codziennie w godz. od 15-20,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV