Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wojskowe wyzwanie w Lidzbarku Warmińskim. MON otwiera bramy koszar

Nie jesteś żołnierzem, ale myślisz o służbie w szeregach Wojska Polskiego? Chcesz sprawdzić swoją kondycję albo zobaczyć, jak ćwiczą żołnierze w jednostkach wojskowych?  Będzie to możliwe w  ramach kampanii Ministerstwa Obrony Narodowej „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”.

Poznać żołnierskie rzemiosło będzie można 13 lipca w koszarach 9. Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego w Lidzbarku Warmińskim (ul. Ornecka 1). Dziewięciogodzinne szkolenie rozpocznie się o 10. W planie jest m.in. zapoznanie ze stopniami wojskowymi oraz podstawowymi obowiązkami w poszczególnych korpusach, zajęcia z podstaw musztry wojskowej i udzielania pierwszej pomocy, składanie i rozkładanie broni czy podstawy walki wręcz.

Szczegółowe warunki udziału w zajęciach zamieszczone są na stronie internetowej wojsko-polskie.pl oraz na stronach internetowych jednostek wojskowych biorących udział w projekcie. Zapisy trwają do 10 lipca (do godz. 24:00).

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wojsko, Ministerstwo Obrony narodowej, Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej
Stacjonujący w Elblągu 16. Żuławski Batalion Remontowy przeszedł do historii

Batalion Remontowy nie zniknął, bo jednostka zyskała na randze po przekształceniu w 16. Pułk Logistyczny, nadal działający w strukturach 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej. Jej ważnym elementem...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV