Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wójt Giżycka i sanepid zawiadomili policję w sprawie grobu Piotra Woźniaka-Staraka

Fot. tvp.info

Policja w Giżycku otrzymała zawiadomienie o możliwym popełnieniu wykroczenia związanym z pochówkiem producenta filmowego Piotra Woźniaka-Staraka.

Zawiadomienie złożyli wójt Giżycka oraz powiatowy inspektor sanitarny – potwierdziła w rozmowie z Radiem Olsztyn rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Giżycku młodsza aspirant Iwona Chruścińska.

Złożyłem dziś do komendanta policji w Giżycku zawiadomienie dotyczące możliwości popełnienia wykroczenia polegającego na pochówku poza obrębem cmentarza

– poinformował w poniedziałek wójt Giżycka Marek Jasudowicz.

Zgłoszenie jest pokłosiem kontroli przeprowadzonej w rodzinnej posiadłości milionera, w Fuledzie przez powiatowy nadzór budowlany. Wynika z niej, że Piotr Woźniak-Starak został pochowany w grobowcu na terenie posiadłości, poza obrębem cmentarza, a tego wymagają przepisy. Według zgłaszających wątpliwości, grobowiec nie spełnia wymogów stawianych katakumbom – te dopuszczają pochówek w miejscu innym, niż nekropolia.

18 sierpnia Piotr Woźniak-Starak zginął w wypadku motorówki na jeziorze Kisajno. Jego ciało zostało odnalezione 22 sierpnia. Prokuratura Okręgowa w Olsztynie podała, że przyczyną zgonu producenta była ostra niewydolność krążeniowo-oddechowa, będąca następstwem masywnych obrażeń mechanicznych spowodowanych prawdopodobnie uderzeniem śrubą motorówki.

Badania krwi zmarłego wykazały obecność prawie dwóch promili alkoholu.

 

Autor: B. Gajlewska/PAP
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sanepid, grób, zawiadomienie, Marek Jasudowicz, Piotr Woźniak-Starak
Inspektor sanitarny wydał opinię: Grób Piotra Woźniaka-Staraka nie jest katakumbą

Powiatowy inspektor nadzoru budowlanego w Giżycku stwierdził, iż grób Piotra Woźniaka-Staraka na terenie posiadłości rodzinnej w Fuledzie w myśl przepisów nie jest katakumbą. Wójt gminy Giżycko...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV