Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wójt gminy Biskupiec zakażony koronawirusem. „Nie mam żadnych objawów”

Arkadiusz Dobek. Fot. FB Samorządowca

Wójt gminy Biskupiec Arkadiusz Dobek jest wśród 10 osób z powiatu nowomiejskiego, które otrzymały w niedzielę wyniki badań potwierdzające zakażenie koronawirusem.

Wójt Biskupca potwierdził w rozmowie z PAP, że otrzymał dodatnie wyniki badań laboratoryjnych i powiedział, że przechodzi chorobę bezobjawowo.

Czuję się dobrze, nie mam żadnych objawów, które mogłyby sygnalizować, że coś jest nie tak

– dodał.

Zaznaczył, że nie wie jeszcze, czy pozostanie w izolacji na kwarantannie domowej, czy będzie hospitalizowany w szpitalu zakaźnym w Ostródzie. „Czekam na decyzję sanepidu” – wyjaśnił.

Dobek powiedział również, że decyzje dotyczące innych pracowników urzędu gminy są zależne od wytycznych inspekcji sanitarnej. Jego zdaniem, należy się spodziewać, że urzędnicy, z którymi miał kontakt w ostatnich dwóch tygodniach, będą objęci kwarantanną, a pozostali zapewne będą nadal normalnie pracować.

Zapewnił, że ciągłość funkcjonowania Urzędu Gminy w Biskupcu zostanie zachowana, a decyzje – w razie potrzeby – będą podejmowane zdalnie.

Mieszkańcom chcę przede wszystkim przekazać to, żeby nie wychodzili z domów, jeżeli nie muszą, i utrzymywali jak najmniej kontaktów. Trzeba się pilnować, dbać o siebie i o innych

– podkreślił.

Wójt Biskupca był jedną z osób, które 16 marca wzięły udział w posiedzeniu sztabu zarządzania kryzysowego w Nowym Mieście Lubawskim z udziałem służb i przedstawicieli samorządów z powiatu. Spośród uczestników tego spotkania zakażenie koronawirusem wykryto potem u osoby z kierownictwa miejscowego sanepidu, następnie u funkcjonariusza powiatowej komendy Państwowej Straży Pożarnej, a w sobotę u komendanta powiatowego policji. Po stwierdzeniu tych przypadków budynki instytucji zdezynfekowano, część pracowników objęto kwarantanną, a w razie potrzeby do wspierania działań w powiecie nowomiejskim mają być kierowane jednostki z sąsiednich powiatów.

Do tej pory zakażenie wirusem SARS-CoV-2 potwierdzono w sumie u 56 osób z Warmii i Mazur, jedna z nich wyzdrowiała. Najwięcej, tj. 15 zakażeń, odnotowano w powiecie nowomiejskim. W Elblągu było 14 zakażeń, w Olsztynie – siedem, w powiecie olsztyńskim – pięć, w braniewskim – cztery, po dwa w powiatach elbląskim, oleckim i ostródzkim oraz po jednym w powiatach giżyckim, iławskim, kętrzyńskim, piskim i szczycieńskim.

 

Źródło: PAP
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Nowe Miasto Lubawskie, Arkadiusz Dobek, zakażenie
Córka Kasi Kowalskiej zarażona koronawirusem. Dramatyczny apel piosenkarki: Jeżeli nie musicie, nie wychodźcie

Piosenkarka opublikowała w sieci nagranie, w którym informuje, że jej córka jest chora na COVID-19. 22-latka przebywa w londyńskim szpitalu. Przez telefon Kasia Kowalska została zapytana,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV