Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wraca sprawa śmierci niemowlęcia z Ełku. Sąd Apelacyjny utrzymał wyrok

Sąd Apelacyjny w Białymstoku utrzymał wyrok 25 lat pozbawienia wolności w sprawie śmierci niemowlęcia w Ełku. Za zabójstwo odpowiadał ojciec dziecka. Sędziowie utrzymali wcześniejszy wyrok w tej sprawie.

Chodzi o wydarzenia sprzed dwóch lat. 25-letni wówczas mężczyzna zajmował się synem podczas nieobecności matki dziecka i to on wezwał karetkę pogotowia. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził, że ślady na ciele chłopca mogą świadczyć o pobiciu.

Dwumiesięczne niemowlę w ciężkimi stanie trafiło najpierw do szpitala w Ełku, a potem na oddział intensywnej opieki medycznej Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. Po dwóch tygodniach zmarło. Sekcja zwłok wykazała u chłopca pęknięcie czaszki, uszkodzenie mózgu i pękniętą piszczel. Niemowlę miało też połamanych 10 żeber i stłuczone płuco.

Sąd pierwszej instancji skazał ojca za zabójstwo na 25 lat więzienia. Ten odwołał się od wyroku i domagał się powtórnego rozpatrzenia sprawy. Sąd Apelacyjny utrzymał jednak w mocy wcześniejsze orzeczenie. Cały proces toczył się za zamkniętymi drzwiami, utajniono także uzasadnienie wyroku. Wyrok jest prawomocny.

 

Źródło: IAR
Redakcja: K. Kantor/A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w śmierć, wyrok, więzienia, niemowle, apelacja, sąd apelacyjny
Ciąży na niej sześć zarzutów prokuratorskich. Kiedy poznamy wyrok w sprawie byłej wojewódzkiej konserwator zabytków?

Wciąż nie ma wyroku w sprawie byłej wojewódzkiej konserwator zabytków Barbary Z. Ciąży na niej sześć prokuratorskich zarzutów, za które grozi jej nawet do 10 lat...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV