Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 27 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wraca sprawa śmiertelnego postrzelenia ochroniarza z jednostki w Orzyszu. Sąd Okręgowy utrzymał decyzję

fot. Przemysław Getka

Wyrok dla ochroniarza z jednostki w Orzyszu, który nieumyślne postrzelił kolegę jest prawomocny. Sąd Okręgowy w Olsztynie utrzymał decyzję Sądu Rejonowego w Piszu, który skazał Krzysztofa W. na rok więzienia w zawieszeniu na dwa lata. 

Do śmiertelnego postrzelenia cywilnego pracownika ochrony przez kolegę z tej samej firmy ochroniarskiej doszło w grudniu 2017 r. na wartowni jednostki wojskowej w Orzyszu. Tragedia wydarzyła się w trakcie zmiany warty, gdy w jednym pomieszczeniu część ochroniarzy zdawała broń, a inni ją pobierali.

Jak wynika z ustaleń śledczych, Krzysztof W. załadował magazynek do pistoletu i podczas umieszczania go w kaburze – przez nieostrożność – doprowadził do niekontrolowanego wystrzału. Pocisk trafił siedzącego przy stole innego pracownika ochrony, który – na skutek obrażeń klatki piersiowej – zmarł.

 

Źródło: PAP
Redakcja: K. Kantor/A. Socha/A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w śmierć, sąd, wyrok, ochroniarz, postrzelenie, Orzysz
Wandale zniszczyli plenerową wystawę w Giżycku. Wiemy, kiedy staną przed sądem

Akt oskarżenia przeciwko dwóm młodym mężczyznom oskarżonym o zniszczenie plenerowej wystawy pt. „Nasza droga do wolności” prezentowanej w Giżycku trafił do miejscowego sądu rejonowego. Proces rozpocznie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV