Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wracają zajęcia w żłobkach i przedszkolach. Czy wszystkie zostaną otwarte?

Fot. A. Skrago

Od dziś do żłobków i przeszkoli wracają zajęcia opiekuńcze. Nie oznacza to, że wszystkie żłobki będą otwarte. Decyzję w tej sprawie podejmuje organ prowadzący.

Z warmińsko-mazurskich przedszkoli prowadzonych przez samorządy zostaną otwarte te w gminie Pasłęk. W Olsztynie i Ełku miejskie placówki zostaną otwarte dopiero 18 maja. W Olsztynie wznowi działalność również kilka prywatnych placówek. Rodzice, którzy zdecydują się zostać z dzieckiem w domu będą mogli nadal skorzystać z zasiłku opiekuńczego.

Jak mówił w Bliższych Spotkaniach Radia Olsztyn warmińsko – mazurski kurator oświaty – Krzysztof Marek Nowacki, w regionie działalność wznawia średnio jedno na 10 przedszkoli.

00:00 / 00:00

Resort pracy apeluje do samorządów, by z placówek w pierwszej kolejności mogły skorzystać te dzieci, których rodzice nie mają możliwości pogodzenia pracy z opieką w domu.

 

Autor: IAR/PAP/K. Kantor/M. Świniarski
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w przedszkola, żłobki, otwarcie
Znamy najwcześniejszą datę otwarcia miejskich żłobków i przedszkoli w Olsztynie. Część niepublicznych placówek ruszy w środę

Nie wcześniej niż w drugiej połowie maja mogą zostać otwarte przedszkola i żłobki miejskie w Olsztynie. Władze miasta przygotowują się do wznowienia działalności placówek, ale nie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV