Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wskoczyli do wody, by ratować tonącego mężczyznę. Policjanci wykazali się odwagą

Fot. KMP Elbląg

Po dramatycznej akcji policjanci uratowali tonącego wędkarza. 28-latek wybrał się pontonem na ryby w okolicach Nowakowa pod Elblągiem.

Gdy z pontonu zeszło powietrze, mężczyzna uwięziony w nim zaczął tonąć. Wołanie o pomoc usłyszała kobieta mieszkająca w pobliżu. Zawiadomiła policję. Wcześniej w to miejsce pobiegł jej mąż. Tonący był jednak zbyt daleko od brzegu, by użyć ratowniczej rzutki.

Przybyli na miejsce policjanci pozostawili na brzegu męża zgłaszającej, aby latarką oświetlał cały czas znajdującego się w wodzie mężczyznę. Sami dostali się na drugi brzeg rzeki, skąd próbowali użyć ratowniczej rzutki. Mężczyzna był jednak wyziębiony, a dodatkowo owinięty gumą pontonu tak, że nie mógł się z niej wydostać. W pewnym momencie mężczyzna ucichł. Policjanci wskoczyli do wody i po chwili wyciągnęli 28-latka na brzeg.

Na miejsce przyjechała również straż pożarna oraz pogotowie ratunkowe. 28-latek został przewieziony do szpitala.

Fot. KMP Elbląg

Fot. KMP Elbląg

Autor: A. Socha/KMP Elbląg
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, Nowakowo, akcja ratunkwa
Biorąc kąpiel zirytował sąsiadów. 34-latka zatrzymała policja

34-latek z Olsztyna swoim głośnym zachowaniem zirytował sąsiadów. Wezwani na miejsce policjanci szybko ustalili powody pobudzenia mężczyzny. Na miejscu funkcjonariusze zastali mężczyznę leżącego w wannie. Jego...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV