Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 29 °C pogoda dziś
JUTRO: 28 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wsparcie dla miasta i dla rodziców. Iława skorzystała z programu Maluch Plus

Fot. K. Grabowska

Iława jako kolejny samorząd korzysta z rządowego programu Maluch Plus. Dzięki wsparciu udało się podwoić liczbę miejsc w miejskim żłobku.

Cieszą się z tego nie tylko rodzice, ale i lokalne władze, bo zapewnienie opieki dzieciom od lat jest dużym problemem wielu gmin. Miejsc w żłobkach jest zawsze za mało, w Iławie w ostatniej rekrutacji, na 38 miejsc zgłosiło się ponad stu chętnych.

Dzięki rządowemu wsparciu liczbę miejsc udało się z zwiększyć z 42 do 80. To jeszcze nie rozwiązuje problemu, ale daje perspektywy na dalsze planowanie i rozwój opieki nad małymi dziećmi.

Maluch Plus zakłada średnio 50-procentowe dofinansowanie. W Iławie dodatkowo skorzystano z dofinansowania unijnego. Pozostałe środki to wkład własny gminy. Dzięki takiej hybrydzie udało się przebudować budynek, w którym wcześniej mieściła się filia MOPSu.

Program Maluch Plus działa od 2016 roku, w minionym roku w naszym regionie złożono 7 wniosków o wsparcie, w obecnym kolejnych 8.

Posłuchaj relacji Kingi Grabowskiej

00:00 / 00:00

Fot. K. Grabowska

Fot. K. Grabowska

Autor: K. Grabowska
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Iława, żłobek
Jego poszukiwania trwały 13 lat. Po żmudnym śledztwie mieszkańca Iławy zatrzymano w Warszawie

13 lat trwały poszukiwania mieszkańca Iławy, który miał trafić do więzienia za znęcanie się nad matką. Uciekł z Polski w 2007 roku jeszcze przed wydaniem za...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV