Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wspólnie taniej promuje się turystykę

Rejs po Kanale Elbląskim z Biurem Podróży Radia Olsztyn, fot. Tomasz Minkiewicz

Promocja turystyczna Warmii i Mazur będzie skuteczniejsza i tańsza dzięki współpracy z sąsiednimi regionami. Tak twierdzi Jacek Janowski, wicedyrektor departamentu współpracy regionalnej Polskiej Organizacji Turystycznej.

Na Forum Turystyki w Olsztynie powiedział, że województwo warmińsko-mazurskie słynie z turystyki aktywnej i wypoczynkowej. Dlatego w tym kierunku należy nawiązać współpracę z Pomorzem i Podlasiem:

00:00 / 00:00

Hubert Gonera, zarządzający poznańską firmą Landbrand uważa, że w strategii rozwoju turystyki województwa warmińsko-mazurskiego brakuje m.in. zapisów mówiących o turystyce kulinarnej:

00:00 / 00:00

Hubert Gonera uważa, że obecnie 3/4 Polaków uwzględnia turystykę kulinarną w swoich planach wakacyjnych. Wskazał też, że w porównaniu do 2011 roku, w 2012 Warmię i Mazury odwiedziło o 20 procent mniej turystów zagranicznych. Z jego wyliczeń wynika, że region stracił na tym 26 milionów złotych. (ami/as)

Relacja Agata Minkowska:

00:00 / 00:00

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Szkoła polska w Sząfałdzie

10 kwietnia 1929 roku rozpoczęła działalność polska szkoła w Sząfałdzie (dzisiaj Unieszewo). O historii szkoły wspominają: historyk dr Jan Chłosta, autor książki "Śladami polskich szkół na...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV