Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wspólny kandydat PO i PSL na prezydenta Elbląga

Po raz pierwszy do wyborów samorządowych w Elblągu idą dwa znaczące komitety ze wspólnym kandydatem na stanowisko prezydenta miasta. PO wspiera Witolda Wróblewskiego, który startuje z własnego komitetu, lecz wspieranego również przez PSL.

Witold Wróblewski jest wspólnym kandydatem PO i PSL na prezydenta Elbląga. Fot. Mira Stankiewicz

Poseł Stanisław Żelichowski, szef ludowców na Warmii i Mazurach uważa, że nie ma w tym nic dziwnego.

00:00 / 00:00

Marszałek Jacek Protas, szef Platformy Obywatelskiej w województwie warmińskim podkreśla, że na Warmii i Mazurach współpraca PO z PSL układa się wzorowo, więc elbląska koalicja jest potwierdzeniem tego faktu.

Na wspólnej konwencji wyborczej oprócz posła Stanisława Żelichowskiego obecni byli też minister sprawiedliwości Cezary Grabarczyk, wiceminister kultury Piotr Żuchowski, wiceminister skarbu Urszula Pasławska oraz europosłanka Barbara Kudrycka.

PO i Komitet Wyborców Witolda Wróblewskiego są wprawdzie jednomyślni co do wspólnego lidera i kandydata na prezydenta Elbląga. Do Rady Miasta idą jednak osobno, z odrrębnymi programami i własnymi listami kandydatów na radnych. Oba komitety mają pełne listy, czyli 50 osób w 5 okręgach wyborczych.

(mstan/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w samorząd, polityka, PSL, wybory, PO
Prezydent Olsztyna rozpoczął kampanię wyborczą

Piotr Grzymowicz zainaugurował swoją kampanie wyborczą. Podczas spotkania z wyborcami i współpracownikami przedstawił swój program wyborczy, w którym stawia na dalszy rozwój miasta. Piotr Grzymowicz O...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV