Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wspomnienie premiera Jana Olszewskiego, poseł Janusz Cichoń przed komisją śledczą i protesty AGROunii w audycji My, Wy, Oni

Od lewej: R. Nojman (PiS), J. Kościńska (PSL), I. Smolińska-Letza (Nowoczesna), J. Słoma (PO), H. Falkowski (Kukiz’15)

Gośćmi Marka Lewińskiego w audycji byli:

  • Izabela Smolińska-Letza – Nowoczesna,
  • Joanna Kościńska – Polskie Stronnictwo Ludowe
  • Henryk Falkowski – Kukiz’15,
  • Jarosław Słoma – Platforma Obywatelska,
  • Radosław Nojman – Prawo i Sprawiedliwość.

1. W piątek zmarł były premier Jan Olszewski, działacz opozycji demokratycznej i obrońca w procesach politycznych w czasach PRL. Był m.in doradcą prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego do spraw politycznych. Miał 88 lat.

2. Janusz Cichoń, były wiceminister finansów w rządzie PO-PSL zeznawał przed sejmową komisją śledczą ds. wyłudzeń VAT. Był on sekretarzem stanu w latach 2013-2015. Obecnie jest posłem Platformy Obywatelskiej, a także wiceprzewodniczącym sejmowej komisji finansów publicznych. Janusz Cichoń wyliczał działania poprzedniej koalicji, której celem była poprawa ściągalności podatków. Warmińsko-mazurski poseł uważa, że nie da się obiektywnie ocenić luki VAT-owskiej, czyli różnicy, między spodziewanymi, a faktycznymi wpływami z podatku.

3. W Warszawie przed pałacem prezydenckim miał miejsce protest, w którym udział wzięli zarówno rolnicy, jak i konsumenci. Liderem protestu jest Michał Kołodziejczak, a niektórzy nazywają go „młodym Lepperem”.

Posłuchaj audycji My, Wy, Oni

00:00 / 00:00

 

Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV