Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wstrzymano konsultacje ws. tramwajów na olsztyńskim Zatorzu

Olsztyńskie Zatorze. Fot. Radio Olsztyn

Olsztyński ratusz odwołuje konsultacje społeczne w sprawie poprowadzenia linii tramwajowej na Zatorze.

Konsultacje miały trwać do końca listopada. Planowano spotkania z mieszkańcami, ale urzędnicy postanowili je bezterminowo odwołać.

Urząd miasta zaprezentował trzy warianty organizacji komunikacji publicznej na olsztyńskie Zatorze. Dwa z nich zakładały poprowadzenie linii tramwajowej w tej części miasta. Już po pierwszym spotkaniu z mieszkańcami okazało się jednak, że najpierw warto przeanalizować, jak obecnie układa się ruch na Zatorzu.

– Przygotujemy studium, które ujmie ten ruch całościowo, biorąc pod uwagę i transport publiczny, i prywatny. Dopiero gdy ten dokument będzie gotowy, będzie można rozważać różne kierunki rozwoju transportu w tej części Olsztyna – zapowiada Patryk Pulikowski z olsztyńskiego Urzędu Miasta. Urzędnicy przypominają przy tym, że poprowadzenie linii tramwajowej na Zatorze i tak byłoby możliwe dopiero po roku 2020.

Posłuchaj relacji Andrzeja Piedziewicza

00:00 / 00:00

 

(apie/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w tramwaj, Zatorze
Dlaczego w Olsztynie pękają szyny tramwajowe?

W Olsztynie po raz kolejny pękła szyna tramwajowa. Trwa ustalanie przyczyn awarii, która miała miejsce w poniedziałek 17 października. O ile podczas siarczystych mrozów pękanie szyn można...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV