Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wstrzymano prace przy budowie term w Lidzbarku

Robotnicy opuścili plac budowy Term Warmińskich. Fot. A. Skrago

Jedna z najdroższych budów w regionie została wstrzymana. Na placu budowy Term Warmińskich od tygodnia niemal nic się nie dzieje.

Starostwo powiatowe w Lidzbarku Warmińskim wypowiedziało umowę głównemu wykonawcy firmie Kornas, bo jego sytuacja prawna jest niejasna – poinformował Radio Olsztyn wicestarosta Jarosław Kogut.

Do starostwa najpierw dotarła informacja, że ktoś miał tę firmę wykupić, potem że firma jest w upadłości, a następnie przysłano pismo podpisane przez prezesa firmy, który nie figuruje w KRS – dodał Jarosław Kogut. W związku z tym starostwo lidzbarskie wypowiedziało firmie Kornas umowę na dalszą realizację budowy.

Stan budowy Term Warmińskich w lipcu 2014r. Fot. ze strony starostwa lidzbarskiego

Budowa Term Warmińskich jest na ukończeniu. Dotychczas zrobiono ponad 80 procent robót. Na razie nie wiadomo jednak czy na dokończenie prac starostwo będzie musiało rozpisać nowy przetarg, czy budowę dokończą podwykonawcy. Analizuje to zatrudniona przez starostwo w Lidzbarku Warmińskim kancelaria prawna. Co jest jeszcze do zrobienia, określi prowadzona teraz inwentaryzacja.

Starostwo zapłaciło za budowę prawie 67 i pół miliona złotych, wartość całego kontraktu to 78 milionów złotych. Otwarcie Term Warmińskich planowane było na 15 listopada. Wiadomo już, że termin ten nie będzie realny. (skr/bsc)

Posłuchaj relacji Aleksandry Skargo

Termy Warmińskie

Wizualizacja Term Warmińskich. Fot. www.powiatlidzbarski.pl

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Lidzbark Warmiński, budowa, Termy Warmińskie, termy
Stanęła budowa galerii handlowej w Bartoszycach

Generalny wykonawca nie płacił swoim podwykonawcom, więc ci zeszli z placu budowy. Budynek o powierzchni prawie 8 tysięcy metrów kwadratowych miał być pierwszym tak dużym obiektem...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV