Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wszawica i złe warunki sanitarne. Sanepid wykrył nieprawidłowości na obozach harcerskich

Fot. fotolia.com

Warmińsko-mazurski sanepid, który kontroluje miejsca wypoczynku dzieci i młodzieży na obozie zorganizowanym w powiecie giżyckim przez ZHR Okręg Mazowiecki, wykrył wszawicę. Poza tym w kilku kuchniach wakacyjnych barów inspektorzy stwierdzili złe warunki sanitarne.

W opublikowanym przez Sanepid „Meldunku z przebiegu wypoczynku letniego dzieci i młodzieży na terenie województwa warmińsko-mazurskiego” czytamy, że w powiecie giżyckim w obozie pod namiotami „w miejscu bez stałej infrastruktury komunalnej” wykryto wszawicę. Na tym obozie, zorganizowanym przez ZHR Okręg Mazowiecki, wypoczywało 117 osób.

W innym obozie pod namiotami w powiecie szczycieńskim kontrolerzy sanepidu uznali, że wypoczywającym nie zapewniono „warunków do higienicznego mycia i suszenia rąk”, a w magazynach do przechowywania żywności i urządzeniach chłodniczych nie monitorowano temperatury.

W związku z tymi nieprawidłowościami inspektorzy wystawili mandaty na łączną kwotę 300 złotych.

 

Źródło: PAP
Redakcja: P. Świniarski/A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sanepid, wszawica, obóz harcerski, ZHR Okręg Mazowiecki
Coraz mniej zatruć dopalaczami w regionie. Sanepid przedstawił dane

Z roku na rok spada liczba zatruć dopalaczami - wynika ze statystyk warmińsko-mazurskiego sanepidu. Więcej przypadków służby zazwyczaj odnotowują w wakacje. Od początku czerwca było ich...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV