Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -4 °C pogoda dziś
JUTRO: -3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wszyscy lekarze rodzinni otworzyli dziś gabinety

Lekarz rodzinny, fot. na licencji pixabay

Wszystkie przychodnie lekarzy rodzinnych na Warmii i Mazurach są otwarte – poinformowała dr Mirona Flisikowska- Wilczek z warmińsko-mazurskiego Związku Pracodawców Porozumienie Zielonogórskie w Olsztynie.

Jeszcze w poniedziałek w Olsztynie nieczynne były 4 przychodnie, a w regionie z 82, najwięcej w Elblągu – 10, większość przychodni zamkniętych była także w Bartoszycach, Ełku, Piszu, Kętrzynie, Gołdapi, Grodzicznie i Biskupcu Pomorskim. Dziś rano także te placówki wznowiły działalność. Sytuacja rozwiązała się po trwających od wtorku od godziny 16 negocjacjach między lekarzami z Porozumienia Zielonogórskiego a Ministerstwem Zdrowia.

Jak powiedziała dr Mirona Flisikowska- Wilczek z warmińsko-mazurskiego oddziału Związku Pracodawców Porozumienie Zielonogórskie w Olsztynie, lekarze są zadowoleni z wyników negocjacji.

Dyrektor biura warmińsko-mazurskiego Związku Lekarzy Pracodawców Porozumienia Zielonogórskiego Bożena Zyskowska pytana, ilu pacjentów z powodu zamkniętych przychodni przepisało się do innych lekarzy, odpowiedziała, że nie ma takich informacji.

– Było takie porozumienie między lekarzami, że „nieswoim pacjentom” będą tylko udzielać doraźnej pomocy, ale nie będą przyjmować od nich deklaracji o przepisaniu się do innej przychodni – powiedziała Bożena Zyskowska.

Pytana, ilu pacjentów nie doczekawszy się pomocy u swego lekarza rodzinnego przepisało się do innych, odpowiedziała, że nie ma takich informacji.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, że jest kompromis, jesteśmy w kontakcie z przychodniami i lekarze przyjmują już pacjentów; z ich relacji wynika, że są szczęśliwi, bo do chwili protestu nie zdawali sobie sprawy, jak to jest nie pracować i nie udzielać pomocy potrzebującym – poinformowała Zyskowska.

 

(grzym/wch/pap/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w lekarz, lekarze, gabinet, kontrakty
Olsztyńska poliklinika chce świętować razem z pacjentami

Od 70 lat działa jedno z najważniejszych centrów medycznych na Warmii i Mazurach. Okrągłe urodziny obchodzi w tym roku szpital MSW w Olsztynie - jedna z...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV