Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 7 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wszystko o dokarmianiu dzikich zwierząt

Fot. Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

W dzisiejszym wydaniu audycji „Cztery łapy” rozmawialiśmy o dokarmianiu zwierząt. Zima to często trudniejszy okres dla dzikich zwierząt.

Mają one ograniczony dostęp do pożywienia i wody. W tym trudnym okresie wspierają je Lasy Państwowe. Leśnicy wykonują szereg prac, by ułatwić bytowanie zwierzyny. Co natomiast ze zwierzętami, które mieszkają w miastach lub na wsiach. Jak im pomóc i jak robić to odpowiednio? Na te pytania odpowiedział nam Adam Pietrzak – rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie.

Posłuchaj audycji Moniki Szczygło

00:00 / 00:00

ADOPCIAKI

Vigo

Dziś przedstawiamy Państwa uwadze szczenięta będące pod opieka Schroniska dla Zwierząt w Tomarynach. Maluchy mają ok 2,5 miesiąca i ponieważ mają króciutkie nóżki to zakładamy, że będą nieduże, max średnie. Maluchy są zaszczepione, odrobaczone i zachipowane i gotowe szukać dobrych, odpowiedzialnych domków. Obecnie przebywają w domach tymczasowych, gdzie socjalizują się i uczą min. czystości. Każdy z nich ma indywidualny charakter, ale każdy z nich jest psim duszkiem i o tym należy pamiętać. Maluch może wiele narozrabiać zanim nauczy się dobrych manier. Jeśli chcesz nas adoptować to bardzo prosimy zadzwoń do Izy 606507829 i pamiętaj, że musisz przejeść procedurę czyli: rozmowa i ankieta i wizyta oraz podpisać oświadczenie o kastracji/sterylizacji, a w przypadku wynajmowanego mieszkania będzie potrzebna zgoda wynajmującego.

 

Murcja

Bafi

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w ptaki, dzikie zwierzęta, dokarmianie zwierząt, Adam Pietrzak
Anomalia przyrodnicza koło Wipsowa. „Natura nie radzi sobie z dynamicznymi zmianami klimatu”

Anomalia przyrodnicza w lasach niedaleko Wipsowa. Zakwitł tam wawrzynek wilczełyko. Fioletowe kwiatki rośliny, która teraz powinna znajdować się w tzw. stanie spoczynku, zaobserwował tamtejszy leśnik. Czy...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV