Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wszystko o prawach zwierząt

W kolejnym wydaniu audycji „Cztery łapy” zajmujemy się prawami zwierząt.

Jak wiemy, zwierzęta mają swoje fundamentalne prawa, które powinny być uszanowane tak samo, jak to się dzieje w przypadku podstawowych, analogicznych interesów ludzi. Nie bez przyczyny poruszamy właśnie ten temat.

Otóż prawa zwierząt są nagminnie łamane w Polsce i na całym świecie. Zwierzęta są wykorzystywane, eksploatowane, zmuszane, nieszanowane, jest im zadawany ból i cierpienie. Według ekspertów największymi przyczynami takiego stanu rzeczy jest brak egzekucji prawa i profilaktyki w tym temacie.

Naszymi gośćmi w programie byli Agnieszka Korbal-Bondarczuk i Paweł Michalak z Fundacji „Alarmowy Fundusz Nadziei na życie” opiekujący się Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Lubajnach pod Ostródą.

Posłuchaj audycji

00:00 / 00:00

ADOPCIAKI

Dziś polecamy Państwa uwadze Temidę. Jest to 9-letnia suczka, która przebywa w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lubajnach pod Ostródą. Została tam przywieziona przez człowieka, który widywał ją od jakiegoś czasu, jak błąkała się zaniedbana po wsi. Suczka bardzo dobrze czuje się w towarzystwie człowieka. W schroniskowym boksie jednak gaśnie, pochyla głowę i jest bardzo smutna. Jest to sunia z charakterkiem, jednak jeśli tylko ktoś da jej odrobinę uwagi zostanie najlepsza przyjaciółką. Telefon: 506 240 219 lub 505 039 213.

Autor: M. Szczygło
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w prawa zwierząt
Prawa zwierząt

W pierwszym odcinku audycji "Cztery łapy" zajmujemy się prawami zwierząt. Jak wiemy zwierzęta mają swoje fundamentalne prawa, które powinny być uszanowane tak samo, jak to się...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV