Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wybór radnego Ornety jest nieważny. Sąd uwzględnił protest wyborczy

Urząd Miejski w Ornecie. Fot. Ł. Węglewski

Sąd Okręgowy w Olsztynie uwzględnił protest wyborczy i unieważnił wybór radnego w Ornecie. W wyborach uzupełniających do Rady Miasta, które odbyły się 22 września, wystartowało trzech kandydatów.

O mandat radnego rywalizowali między innymi Dariusz Butkiewicz i Stanisław Taraszkiewicz. Obwodowa komisja wyborcza ustaliła, że obaj kandydaci uzyskali po 40 głosów ważnych, gdyż dwa głosy oddane na Dariusza Butkiewicza uznano za nieważne. W takiej sytuacji prawo nakazuje przeprowadzenie losowania. Wylosowano Stanisława Taraszkiewicza, w związku z czym uznano go za zwycięzcę wyborów. Protest wniósł Dariusz Butkiewicz.

Sąd dokonał oględzin kart do głosowania, w tym tej, która budziła wątpliwości i uznał, że w jej obrębie choć nieznacznie, ale przecinają się co najmniej dwie linie, tworząc tym samym znak „X”.

Postanowienie Sądu Okręgowego w Olsztynie jest nieprawomocne. Gdy się uprawomocni, to zostanie powołana nowa obwodowa komisja wyborcza, która zajmie się liczeniem głosów.

Autor: A.Socha
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, wybory, Orneta
Agnes Trawny rozpoczyna sądową batalię o majątek. Tym razem wniosła pozew o zapłatę 700 tysięcy złotych

Agnes Trawny, która przed laty jako pierwsza Mazurka odzyskała przed sądem gospodarstwo i las, które Skarb Państwa przejął, gdy ona w 1977 roku wyjechała do Niemiec,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV